Двоє «злодіїв у законі» — Роман Коган і Коба Шемазашвілі — зберегли українське громадянство завдяки рішенню суддів скандально відомого Окружного адмінсуду Києва

Зокрема, судді Окружного адмінсуду Києва двічі повертали українське громадянство російському «злодію в законі» Роману Когану на прізвисько Кащєй.

В Україні та Росії проти Когана відкриті кілька кримінальних справ. Зокрема, у Росії його підозрюють в організації злочинного угрупування, вимаганні і наркоторгівлі. На батьківщині чоловікові загрожує довічне ув’язнення.

А от в Україні у російського «злодія в законі» все добре — судді Окружного адмінсуду Києва системно поновлюють йому український паспорт. Навіть попри те, що держоргани стверджують, що отримав він його незаконно.

І це не поодиночний випадок, коли Окружний адмінсуд стає на бік про «злодіїв у законі». У березні 2020-го українська поліція затримала Кобу Шемазашвілі, який у кримінальному світі більше відомий як Коба Руставський. За даними правоохоронців, кілька років тому він приїхав до України, аби встановити контроль над місцевим криміналітетом.

Чоловіка вже кілька років розшукують іспанські правоохоронці, оскільки звинувачують його у створенні злочинної організації та замовному вбивстві.

Після затримання Шемазашвілі українська поліція гучно заявила, що розпочинає процедуру екстрадиції. Але, як виявилось, у 2007-му Шемазашвілі отримав українське громадянство. Через кілька років український паспорт у нього забрали, бо з’ясували, що він так само подав фальшиві відомості при оформленні документів.

Минуло майже десять років. І в 2020-му, боячись екстрадиції до Іспанії, чоловік звернувся до вже відомого Окружного адмінсуду Києва, аби повернути собі українське громадянство. Суд задовольнив позов Коби Шемазашвілі й вирішив повернути йому український паспорт.

Більше про те, як судді Окружного адмінсуду рятують «злодіїв у законі» — дивіться у блозі «Таємниці Слідства»