Після звільнення території Харківської області від окупантів у різних районах поліція виявила вже понад 20 катівень. Особливу увагу росіяни приділяли знущанню з колишніх військових і правоохоронців. 

У селі Борова, що на Харківщині, росіяни викрали з власного будинку та закатували місцевого жителя, колишнього учасника АТО (Антитерористичної операції на Сході України, — ред.) Сергія Авдєєва. Журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися з його матірʼю та товаришем.

«ЧЕТВЕРО ДІТЕЙ СТАЛИ СИРОТАМИ»

Сергію Авдєєву було 33 роки. Чоловік вже кілька років як повернувся з передової та не був причетний до військової справи.

«Він був звичайним хлопцем. Вчився на зварювальника. Був веселий, здоровий, життєрадісний, любив діток, дуже любив», — крізь сльози розказує матір вбитого чоловіка Світлана Авдєєва.

Гроші заробляв здебільшого підробітками по селу, а під час повномасштабної війни, коли роботи майже не було, працював доярем на молокозаводі.

Жінка сидить на лавці й рукою витирає сльози. Позад неї темно-зелена стіна і номер будинку 59

Світлана Авдєєва мати вбитого ексвійськового

«Оце ж почалась війна, то до нього відразу росіяни прийшли — вони поговорили і все. Він жив не в нас, а з жінкою та дітьми. А вдруге прийшли вже «ЛНРівці» і забрали його. І все… більше не повернули», —  каже матір Сергія.

Колишнього військового, ймовірно, утримували та катували у селі Новоплатонівка неподалік Борової на території бази відпочинку «Світло шахтаря». Принаймні там рідні ще під час окупації знайшли його тіло.

«Ми ж пішли в лікарню його шукати, там кажуть — ідіть до росіян запитуйте. Вони казали, що нічого не знають, що їдьте самі шукати. Потім ми на тій підірваній базі знайшли. Питали в них (росіян, — ред.) чи можемо забрати, може ж там заміновано, а вони кажуть: «Ви більше стрічок білих на машину вішайте та їдьте самі забирати», — розказує матір вбитого.

На тілі Сергія окупанти не залишили вцілілого місця.

«Пальці всі поламані в нього були, всі до одного, нам експерт вже тут на кладовищі сказав. І весь порізаний, поштриканий. І обойма куль у нього випущена. Це страшне. Четверо дітей залишилися без батька», — розказує матір закатованого чоловіка.

Глибока прямокутна яма, над якою лежить драбина

Яма, у якій знайшли тіло Сергія Авдєєва. Фото: Нацполіція України

Світлана Авдєєва припускає, що її сина здав хтось із місцевих, бо шукати колишнього військового прийшли саме за місцем проживання, а не реєстрацією.

КОЛАБОРАНТИ В БОРОВІЙ

Людей, що радо співпрацювали з окупантами, у селі Борова було чимало. За час окупації росіяни встигли і розвинути мережу зі «шпигунів», і  набрати свою «поліцію».

Чоловік у сірій шапці й куртці сидить боком на задньому сидінні відкритої машини

Геннадій товариш закатованого військового

«Здебільшого йшли в ту поліцію алкоголіки та наркомани. Тут оголошення всюди висіли, що набирають місцеву поліцію. Отож і поприходили без досвіду, без нічого — і все, він вже поліцейський. І ходила тут молодь з георгіївськими стрічками», — каже житель Борової та товариш закатованого Сергія Авдєєва Геннадій.

Одним із найбільш активних посіпак росіян був Вячеслав Михайлов — теж місцевий, каже Геннадій. Він щодня приїздив до окупаційної адміністрації та поводився зухвало з місцевими.

«Ті, що хотіли щось знати, так вони ж рилися всюди. Михайлов цей офіційно казав, що працює на ФСБ. Він ось тут з адміністрації (окупаційної, — ред.) не вилазив, кожен день їздив. Додому міг приїхати о першій-другій ночі. Йому можна було. Ми з 18:00 вже сидимо вдома, а він ще кататися міг собі спокійно», — розказує Геннадій.

Журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували колаборанта та переглянули його соцмережі. Виявилося, що той відкрито підтримує Росію. На сторінці в соцмережі «Одноклассники» Михайлов ще у жовтні опублікував своє фото з триколором і написом «Люблю Россию». Крім цього, він систематично робить репости з груп «Владимир Владимирович Путин» та «Вурдалаки, погубившие Украину».

Нинішнє місце перебування Михайлова невідоме. Місцеві припускають, що він, як і решта прихильників «русского мира», з села втекли до Росії.

Читайте також: Злочинці з забутого блокнота: російські військові, які можуть бути причетними до звірств на Харківщині