Бойовий дух російських окупантів під час їхніх спроб окупувати столицю підіймав вокально-інструментальний ансамбль «Крылатая гвардия» — фотографії з ними знайшли у телефоні вбитого росіянина.

«Слідство.Інфо» послухало їхні «балади про ВДВ» та інші підбадьорюючі армійські пісні, а також ідентифікувало військових музик.

Нещодавно у мережі опублікували цікаве фото — російські військові з гітарами на імпровізований сцені посеред лісу. Активіст Роман Сініцин, який опублікував це фото, написав, що воно зроблено у лісах під Гостомелем на Київщині. Саму світлину знайшли в телефоні вбитого в Україні росіянина.

На сцені написано, що це ансамбль «Крылатая гвардия» 106-ї повітряно-десантної Тульської дивізії. Ці десантники, за офіційними повідомленнями, вчиняли воєнні злочини на Київщині. І, схоже, між вбивствами та зґвалтуваннями українців, влаштовували концерти.

На офіційній сторінці ансамблю у «Вконтакте» можна знайти декілька постів, які свідчать про його перебування на території України. Члени колективу пишуть, що «выступили для наших ребят, дали несколько концертов».

Локація та розташування техніки на одній з фотографій дуже схожі на ті, що з’являються на опублікованому фото. 

На YouTube-каналі ансамблю можна ознайомитися з їхнім репертуаром. У військових музик є навіть канали Spotify та Apple Music, щоправда в Росії їх послухати вже не вийде.

Судячи зі сторінок у соцмережах, слухають «Крилатую гвардію» російські загарбники, батьки загарбників і діти у школах та ліцеях, куди ансамбль періодично запрошують з ціллю патріотичного виховання молоді.

Серед поціновувачів армійської пісні знайшлися навіть ув’язнені виправної колонії у місті Ісилькуль (Омська область РФ). Також гурт любить виступати на концертах, приурочених до дня міста у провінційних глибинках. 

Ансамбль створили у 2000-му році на базі розвідувальної роти 106-ї повітряно-десантної дивізії. Командир роти дав благословення на «доброе дело», але попередив, що на першому місці — служба.

У знайденому пропагандистському матеріалі описують, як вояки з творчим потенціалом ночами писали тексти майбутніх «хітів», проводили репетиції у вільні години та навіть, втомлені від несення служби, засинали перед мікрофоном.

На сьогодні творчі напрацювання «ансамблю» нараховують цілих шість альбомів. Репертуар скромний: від лірики про ВДВ до балад про віднесених мрією бійців. 

На фото з-під Гостомеля бачимо трьох музик з електрогітарами. «Слідство.Інфо» знайшло всіх їх у соцмережах. Отже, знайомтеся з окупантами, які співають для колег-вбивць балади про ВДВ.

Вокаліст та незмінний керівник колективу Владімір Ширшов. Наразі Владімір поєднує свою творчу і військову кар’єру: дослужився до старшини другої розвідроти 106-ї ПДД і носить звання старшого прапорщика. 

Він, як і його батьки, брат та сестра, вирішив бути військовим — служить у російських збройних силах вже близько тридцяти років. Владімір брав участь у двох чеченських війнах. Серед досягнень виокремлює побудову душової кабіни з ящиків з-під снарядів для «Градів» у горах Чечні. 

Ще один ідентифікований окупант-музикант — бас-гітарист Владімір Афанасьєв із міста Ясногорськ Тульської області. У чоловіка немає вищої освіти, у 2005 році він закінчив електромеханічний технікум. Але торік чоловік отримав від свого командира грамоту «За профессиональное мастерство, разумную инициативу, настойчивость и отличие по службе».

 

Більше про чоловіка розповідає його сторінка в «Одноклассниках», де він сам себе називає «музыкант и бездельник».

В інстаграм-профілі Владіміра є картинки з розпізнавальними знаками російських окупантів — літерами «V», «Z». І фото навпроти Головного храму збройних сил Росії. 

Третім учасником бенду, що виступав під Києвом, виявився клавішник і вокаліст Максат Овезов. Чоловікові 39 років, ще у 2001 році він закінчив Болохівський машинобудівний технікум за спеціальністю «Бухгалтерський облік».

Як видно із соцмереж, у вільний від концертів час Максат чим тільки не займається: продає інтер’єрну фарбу, надає послуги страхування онлайн, проводить індивідуальні заняття з гри на барабанах і навіть бере участь у конкурсах вокалу.

У Максата є дружина Євгенія Кузнєцова і донька Мілана. Судячи з підписів під спільними знімками — у них справжня любов.

Як виявилося, в Україні «Крылатая гвардия» виступала не у повному складі. Їх всього шестеро.

Окремої уваги заслуговує постать бек-вокалістки Ольги Овчіннікової. На фото з Гостомеля її немає, але все-таки кілька рис до портрету російського військового мистецтва вона додає.

На фото у соцмережі «Вконтакте» Ольга любить демонструвати активний спосіб життя і напівоголену натуру. Вона займається хореографією і навіть професійно виконує танець живота. 

В Ольги чимало фото зі старшою донькою Вікторією, не деяких з них вони позують з георгіївськими стрічками.

На щастя, ВІА «Крылатая гвардия» разом зі своїми піснями про ВДВ надовго не затрималася в Україні — 16 квітня у них вже був концерт на фестивалі «Мы — русские» у місті Болохово.

Однак фото з лісів під Гостомелем є свідченням того, що й ці військові з електрогітарами — теж співучасники злочинів, які робили і продовжують робити росіяни в Україні. Їхні імена разом з іншими окупантами мають увійти до списку російських катів — хтось робить це зброєю, а хтось — гітарою.