Про повну картину звірств, які чинять російські військові на Південному Сході України, стане відомо лише згодом. Проте навіть те, що ми знаємо зараз, жахає: близько 22 тисяч вбитих мирних мешканців тільки у Маріуполі, сотні тисяч насильно вивезених до Росії українців.

«Слідство.Інфо» дослідило списки російських військових, які беруть участь у захопленні Приазов’я і прилеглих територій, а також знущаються над місцевими мешканцями. У матеріалі журналісти детально розповідають про кількох російських офіцерів та членів їхніх сімей, які відверто підтримують війну Росії проти України: сімейні знімки у їхніх соцмережах чергуються з рецептами млинців, гаслами «Своих не бросаем» та відео з військових парадів.

ПОЛК З ЧЕЧНІ

Нещодавно Головне управління розвідки опублікувало список командування 291-го гвардійського мотострілецького полку, що причетний до воєнних злочинів проти цивільного населення на запорізькому та маріупольському напрямках. Цей підрозділ дислокується у селі Борзой у Чечні і входить до складу військової частини №65384. 

«Слідство.Інфо» перевірило цей список і знайшло підтвердження, що, принаймні, дехто з цих військових був в Україні. Хтось повернувся додому у труні, а чиїсь родичі активно постять картинки з Z-символікою і демонструють себе фанатами Путіна та війни проти України.

«ЧЕЛОВЕК-ИГРОК»

Підполковник Дібір Дібіров був командиром батальйону 291-го мотострілецького полку і начальником артилерії. До 9 квітня цього року — саме тоді він був вбитий в Україні.

Підполковник Дібір Дібіров

Дібір родом із села Цовкра-2, розташованого у мальовничих горах Дагестану. Саме там і провели «траурний мітинг» на честь загиблого у «спеціальній операції» офіцера. Під час церемонії голова району оголосив, що за героїзм і відвагу Дібіра посмертно нагороджено Орденом Мужності.

На сторінці Вконтактє «Коломенский курсант» писали, що чоловік загинув 9 квітня, у нього залишилася дружина та троє неповнолітніх дітей. Автори посту просили надати матеріальну підтримку сім’ї. Зараз, щоправда, ця публікація уже видалена. 

Публікація на сторінці групи «Коломенский курсант»

Ми знайшли сторінку Дібіра в «Одноклассниках», де він ховається за вигаданим іменем «Человек Игрок». У нього чимало фото у військовій формі та із сімейних застіль.

Чоловік публікував фотографії з родиною: весільні знімки та фото з дітьми. З підписів до деяких фото зрозуміло, що Дібір воював у Чечні у 2006-2008 роках. 

Трохи дивною для російського офіцера є публічна демонстрація своєї так би мовити громадянської позиції. Окремими публікаціями Дібіров підтримує розстріл корупціонерів, висміює російських пропагандистів Скабєєву та Соловйова за те, що вони переконали його більше не дивитися телевізор. Навіть бере участь в інтернет-опитуванні «Я не голосував за Путіна». Голосував — не голосував, але злочинний наказ Путіна знищувати Україну Дібір виконав. І поплатився за це життям.

ДІТИ У ВІЙСЬКОВІЙ ФОРМІ

Ще один підполковник — Данііл Сігрійчук, який закінчив Суворовське воєнне училище. Його сторінка активна, востаннє він був у мережі 16 травня. Весь життєвий шлях Данііла можна відстежити за його знімками у соціальних мережах. 

Підполковник Данііл Сігрійчук

На деяких кадрах він у військовому бушлаті смажить шашлик. Трохи згодом з’являється фото з дружиною на шкіряному дивані. «Со своей красоткой», – пише Данііл.

Під весільним фото у березах дружина підполковника Анна залишає привітання до 4-річчя їхнього одруження: «в 4 года свадьба называется льняной». Він також публікує фото з сином та донькою.

Дружина та діти Данііла

Профіль дружини підполковника Анни ми знайшли у мережі «Вконтактє». Вона — типова жінка російського вояки: діти у неї у військовій формі і з георгіївськими стрічками. Періодично вона публікує ось такі «милі» фото свого чоловіка.

МЛИНЦІ, ОНУКИ, ВІЙСЬКОВІ ПАРАДИ

Ще один російський офіцер, який може бути причетним до знищення  Приазов’я, — майор Дікан Віталій Рафікович.

Газета «Красная звезда» за 2011 рік дає зрозуміти, що тоді Віталій був командиром танкової роти у Південній Осетії. 

Майор Віталій Дікан

Ми знайшли сторінку чоловіка у соціальній мережі «Вконтактє», але вона виявилася неактивною. Втім, там збереглися спогади про священну весільну церемонію майора. Очевидно, форму з кашкетом Віталій одягав для демонстрації показної статусності. 

Профілі у соціальних мережах дружини Віталія, Анни Дікан, закриті. На аватарці у «Вконтакте» жінка, вірогідно, позує зі своїм чоловіком, а на заставці в «Одноклассниках» — їхня донька. Зараз вони живуть у місті Ставрополь. Відомо, що у 2016 році у Анни був онлайн-магазин жіночого одягу «LovaLova». 

Ще один майор з мотострілецької бригади — Алєксандр Золін. Анкета цього окупанта навіть розміщена на сайті центру «Миротворець», де вказано, що у 2014-2017 роках він проходив службу у складі російського окупаційного угруповання військ на Донеччині. 

Майор Алєксандр Золін

Його соціальні мережі не несуть ніякої інформаційної цінності, а от профіль його дружини — справжня квінтесенція російського псевдо-патріотизму. 

Знайомтеся, Дар’я Золіна. На фото профілю — російський триколор. Сторінка жінки рясніє публікаціями типу «Русский солдат снова освобождает Европу от фашизма» і відео «В Армении не рады приезду украинцев». У профілі Дар’ї рецепти сирних млинців чергуються з відео-нарізками військового параду. Вона також публікує воєнні анекдоти.

Якщо погортати фотографії Дар’ї, виглядає, що вона живе цілком повноцінне і насичене життя: кадри з професійних фотосесій, селфі з квітами і навіть відпочинок на морі (що не часто зустрічається у профілях російських військових).

Мати Алєксандра Любов Золіна теж не проти публікацій з символом російської агресії літерою «Z» тагасел «Своих не бросаем» і «Поддержим наших». Посеред усього цього бедламу — знімки з усміхненими та щасливими онуками. 

Ще один окупант, якого ідентифікувало «Слідство.Інфо», — лейтенант Нікіта Івашуро 1997-го року народження. Судячи зі сторінки в «Одноклассниках», у Нікіти молода сім’я: дружина Ельвіра і маленька донька Любаша. Але навіть у дитини, якій не більше двох років, уже є фото у військовому кашкеті батька. Особливої уваги заслуговують весільні світлини подружжя: на них Нікіта Івашуро теж у військовій формі.

До речі, і мати окупанта Наталья Івашуро, і його теща Любов Альмухаметова підтримують війну Росії проти України і публікують відповідні пости. 

ФУТБОЛКА З ПУТІНИМ

«Слідству.Інфо» вдалося також встановити особу підполковника Роберта Бзикова 1980-го року народження, який живе у Владикавказі. У «Вконтакте» Роберт не надто активно веде свою сторінку: у нього там лише один друг Оксана Бзикова (ймовірно, родичка), зате він підписаний на групу «Вооруженные силы Новороссии». 

Підполковник Роберт Бзиков

З матеріалу пропагандистського медіа можна дізнатися, що у 2012 році Роберта Бзикова призначили на посаду заступника командира окремого батальйону патрульно-постової служби поліції МВС РФ по місту Владикавказ. До цього чоловік понад 15 років займав керівні посади на військовій службі. 

У його старому акаунті у Facebook є декілька цікавих світлин: на одній з них усміхнений Роберт позує у футболці з зображенням Путіна. 

Роберт у футболці із зображенням Путіна

Від редакції: З першого дня війни Росії проти України «Слідство.Інфо» ідентифікує російських військових, які беруть участь у війні. Ми впевнені, що зло має ім’я, прізвище та номер військової частини, тому невтомно продовжуємо розшукувати та робити відомими загарбників, які прийшли нищити нашу країну. Якщо вам відомо про конкретних військових та їхні злочини, повідомте нам у соцмережах або напишіть на імейл slidstvo.info@gmail.com. Кожен воєнний злочинець має бути встановлений та покараний за свої дії!