Журналісти міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP та їхні партнери з різних країн світу створили базу даних активів, що належать ключовим особам — чиновникам, олігархам, бізнесменам, — наближеним до президента Росії Володимира Путіна. Результатом цієї роботи стало виявлення понад 145 активів — вілли, яхти, літаки — загальною вартістю 17,5 мільярдів доларів. Серед осіб, яким вони належать, — Алішер Усманов, Олег Дерипаска, Ігор Сєчін, Роман Абрамович та інші.

Про це повідомляється у матеріалі «Слідства.Інфо» з посиланням на публікацію на сайті OCCRP.

Після жорстокого нападу Росії на Україну уряди по всьому світу ввели санкції проти багатьох бізнесменів та чиновників, які є прихильниками Путіна. Але вони навчилися приховувати своє багатство у таємних офшорах та на засекречених банківських рахунках, найнявши армію юристів.

З’ясувати, кому саме і що саме належить — складне завдання навіть для досвідчених поліцейських та слідчих. Полюванням на активи російських олігархів займаються всі – днями уряд США оголосив, що заплатить до 5 мільйонів доларів за інформацію про приховані статки російських олігархів (банківські рахунки, яхти, нерухомість), якщо вона призведе до арешту чи конфіскації майна росіян, пов’язаних із корупцією.

Журналісти мережі OCCRP разом із 24 партнерськими медіа по всьому світу перевірили та підтвердили понад 145 активів, пов’язаних із людьми, яких ув’язнений опозиціонер Олексій Навальний назвав «ключовими бенефіціарами кремлівської клептократії».

Станом на сьогодні журналісти виявили активів на суму понад 17,5 мільярдів доларів. Про деякі з цих активів повідомлялося раніше, деякі з них розкриваються вперше, а деякі ще потрібно знайти: OCCRP продовжує шукати та перевіряти інші об’єкти нерухомості, яхт та літаків та продовжить оновлювати цю базу даних російських олігархів.

Команда розслідувачів включила до оприлюдненої бази даних лише ті активи, де є чіткі докази власності досліджуваних росіян. Також туди увійшла нерухомість, яхти та літаки, що належать членам родини та відомим довіреним особам з кола людей зазначених росіян.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ ПРО ЗНАЙДЕНЕ МАЙНО РОСІЙСЬКИХ БАГАТІЇВ У МАТЕРІАЛІ «ГАМАНЦІ» ПУТІНА»