Заступника начальника Дніпропетровської митниці Євгена Атаманенка, якого затримали 23 жовтня за підозрою у зловживанні службовим становищем, суд відпустив під особисте зобов’язання. За версією слідства, з метою отримання хабаря Атаманенко приховав те, що інші особи занижували митну вартість автомобілей при їх розмитненні. Загальна сума завданих державі збитків — понад 460 тисяч гривень.

Про це «Слідство.Інфо» довідалося з ухвали Октябрського районного суду Полтави від 28 жовтня.

Слідчий Державного бюро розслідувань (ДБР) просив взяти Атаманенка під варту, мотивуючи це можливістю посадовцем знищити докази та впливати на свідків, оскільки він досі обіймає керівну посаду на митниці.

Суд відхилив це клопотання, відпустивши підозрюваного під особисте зобов’язання. На Атаманенка поклали такі обов’язки: прибувати за вимогою слідчого, не залишати без дозволу Дніпропетровську область, повідомляти про зміну місця проживання, здати закордонний паспорт і утримуватися від спілкування зі свідками. Строк дії запобіжного заходу — до 23 грудня поточного року.

Як ідеться в ухвалі, митні платежі на понад 460 тисяч гривень не сплатили двоє осіб при розмитненні трьох автомобілей Volkswagen Amarok. За версією слідства, Євгену Атаманенку стало про це відомо, однак він нібито приховав цей факт і, з метою отримання хабаря, перевірок не ініціював.

Зауважимо, що Атаманенко працює в митних органах із 2006 року. В останні роки обіймає посаду заступника начальника Дніпропетровської митниці, а також начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії там же. 

Йому інкримінують зловживання службовим становищем (ч.2 ст. 364 ККУ). За цей злочин передбачено від 3 до 6 років за ґратами з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, а також штраф від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень.

Справа про незаконне збагачення

Як ми довідалися, раніше Євген Атаманенко фігурував у розслідуванні Нацполіції щодо незаконного збагачення. Про це два роки тому повідомляло видання «Наші гроші» з посиланням на ухвалу Індустріального райсуду Дніпропетровська від 28 серпня 2018 року. За даними слідства, на банківські картки Атаманенка у 2017-2018 роках надходили кошти з невстановлених джерел, які посадовець у своїх деклараціях не відоборажав.

Іще правоохоронці виявили, що митник користувався новим двоповерховим будинком, який начебто не введено в експлуатацію, а також низкою транспортних засобів, які нібито належать його близьким родичам. Крім того, він не задекларував кілька одиниць коштовної зброї.

«[Це] дає підстави вважати про наявність у ОСОБА_1 активів у значному розмірі, законність походження яких офіційно не підтверджена», — ідеться в ухвалі суду.

У серпні 2018-го суд надав слідчим доступ до банківських даних митника. Відтоді нових рішень у цій справі в судовому реєстрі не опубліковано.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київського поліцейського Білика спіймали на хабарі — він фігурував у розслідуванні «Слідства.Інфо»

У декларації за 2019 рік Євген Атаманенко вказав низку об’єктів нерухомості у Дніпрі та на Дніпропетровщині, якими здебільшого володіють його родичі. Також він вказує право користування трьома автомобілями — Lexus RX300 2003 року, Mitsubishi L200 2008 року та Lexus LX 2006 року — які належать родичам митника. Дружина Атаманенка володіє автомобілем УАЗ 1988 року випуску.

За минулий рік на посаді заступника начальника Дніпропетровської митниці ДФС — начальника управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Євген Атаманенко офіційно заробив майже 305 тисяч гривень. Понад 150 тисяч гривень зарплати отримала його дружина.

Як повідомляло видання «Наші гроші», після випуску з Академії митної служби України у 2006 році Євген Атаманенко весь час працює на Дніпропетровській митниці. Лише у 2011 році він короткий час пропрацював на Запорізькій митниці.

Раніше «Слідство.Інфо» розповідало про столичного прокурора Святослава Мазурика, якого затримали під час отримання пакунку, в якому, як стверджують правоохоронці, було 100 тисяч доларів. За ці кошти, як повідомляють у ДБР, прокурор нібито мав прийняти рішення про закриття кримінального провадження щодо службовців «Банку Альянс», а також обіцяв у подальшому допомагати банкірам вирішувати проблеми із законом.