Під час окупації Ізюма, що на Харківщині, російські військові карали місцевих за порушення запровадженої ними комендантської години громадськими роботами, зокрема, примушували розкопувати зруйновані бомбами будинки з десятками тіл вбитих. 

Про це журналісти «Слідства.Інфо» дізналися від місцевих медиків, які працювали під час окупації.

«За порушення комендантської години могли забрати паспорт чи телефон, змусити виконувати якісь громадські роботи. Ну, он розкопували дім, де було 50 трупів — на вулицях Первомайська і Хлібозаводська є два доми, де від авіабомби було багато трупів», — розповів «Слідству.Інфо» лікар-хірург Центральної міської лікарні Ізюма Анатолій Коваленко.

Лікарка-гінекологиня Ольга Беседіна розповіла, що під час комендантської години росіяни не дозволяли їздити і автомобілям швидкої допомоги — за це також карали. Так, одного разу, за її словами, медики швидкої привезли її додому після виклику, а повернутися до лікарні чи до себе додому вже не змогли. Їх затримали за порушення комендантської години, ніч вони провели у комендатурі. 

Про заборону медикам працювати під час комендантської години «Слідству.Інфо» розповіла і медсестра Балаклійської багатопрофільної лікарні Лариса.

«Я працювала у травматології. Було таке, що пацієнтам треба було робити внутрішньомʼязові інʼєкції вночі. То не можна було навіть увімкнути ліхтарики, щоб це зробити. До нас весь час прибігали (росіяни — ред.) і казали: «якщо буде світло, закидаємо гранатами», — розповіла Лариса.

Про важкі умови роботи медиків у Ізюмі та Балаклії під час окупації російськими військовими — дивіться у відеорепортажі.