Російська армія продовжує наступати на Покровському напрямку. Від окопів окупантів Покровськ відділяють трохи більше ніж 10 км. У міській військовій адміністрації кажуть, що через погіршення ситуації стає більше місцевих жителів, які хочуть евакуюватися. У громаді разом із батьками залишаються близько 4 тисяч дітей.

Про це журналістам «Слідства.Інфо» розповіли у пресслужбі Покровської міської військової адміністрації.

За даними МВА, впродовж місяця (з середини липня по середину серпня) у тилові регіони евакуювали 1305 жителів Покровської громади. 207 із них скористалися евакуаційним потягом, який курсує з Покровська раз на 8 днів й прибуває на Рівненщину. Там людей розміщують у гуртожитках і шелтерах. 

«Люди потроху виїжджають, але ще не масово, хоча закликаємо до евакуації з перших днів вторгнення. Зараз триває інформаційно-розʼяснювальна робота з населенням: проводимо рейди серед родин, які на обліку в службі у справах дітей щодо обов’язкової евакуації дітей, зустрічі зі старшими будинків та квартальними, а також побудинковий обхід по селах (насамперед діти та люди похилого віку)», — кажуть у пресслужбі Покровської МВА.

Попри наближення лінії фронту, у Покровській громаді залишаються близько 60 тисяч жителів, з яких 4 тисячі — неповнолітні. Примусової евакуації дітей із Покровська поки не оголошували, однак, вона діє у низці населених пунктів Покровського району.

За інформацією пресслужби Покровської МВА, станом на 16 липня у громаді продовжують працювати всі комунальні служби. Зокрема, фахівці КП «Покровськтепломережа» продовжують готувати котельні до опалювального сезону. Крім того, попри стрімке наближення фронту, в Покровську продовжують прибирати території та вивозити сміття.

«Наразі в громаді залишається місцева влада (всі керівники Покровської МВА та структурних підрозділів на місцях) і критична інфраструктура. Працює ЦНАП, управління соцзахисту, фінансові установи, лікарні. Поки всі на місцях», — стверджують у МВА.

Показуємо війну такою, якою вона є. Стань спонсором наших відряджень!

Евакуацією з Покровської громади займаються благодійні фонди «Янголи спасіння» та «Солідаріті».

Загалом із Донеччини за останні  два тижні евакуювалися приблизно 1700 людей.

«Тенденція є, люди потроху виїжджають. Переважно з прифронтових громад. Зараз це Гродівка, Новогродівка, Селидове, Мирноград», — кажуть у МВА. 

Нагадаємо, журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися з деякими військовими, що відбивають атаки росіян на Покровському напрямку. За словами командира взводу БПЛА 109-ї бригади ТрО Андрія Кобалії, в районі Уманського та Красногорівки росіяни використовували тактику «вимотуючих» штурмів малими групами.

«Я думаю, реально з Другої світової війни нічого подібного не було. Тому що вони (росіяни, — ред.) просто, як конвеєр, відправляють на м’ясо людей, які здебільшого гинуть», — сказав Кобалія.

Про те, що на цей напрямок армія РФ підтягнула чимало своїх резервів та не рахується із втратами, журналістам «Слідства.Інфо» розповіли і в 59-ій окремій мотопіхотній бригаді, що тримає оборону міста Красногорівка. 

«Тільки наша бригада знищила 2960 окупантів у червні і за липень близько 2300 — це ділянка від Карлівки та Невельського аж до Красногорівки. У нас просто не вистачає людей — піхоти, щоб утримувати позиції», — зазначив один із офіцерів 59-ї бригади.

Одна із бригад, яка також стримує наступ росіян на цьому відтинку фронту, — 47-ма бригада «Магура». 

«На даний момент ворог сконцентрував основні зусилля на цій ділянці. Підтягнув сюди дуже багато війська і в нього переважаючі сили. Тобто ми зараз просто відтягуємо час для того, щоб можна було підготуватися і максимально сповільнити його темп. 

Українським суспільством треба розібратися, чого ми хочемо. В першу чергу ми маємо готуватися. Тому що за 2,5 роки війни, коли на початках пішли добровольці, люди, які вклали тут своє життя і здоров’я, думали, що їх або поміняють, або їм допоможуть, а отримали плювок в обличчя зі сторони нашого народу. Коли мені людина каже, що я того не вмію, того не вмію, я кажу: «А що ти робив 2,5 роки? В тебе був час підготуватися. А цей час був зароблений чиїмось життям», — вважає командир батальйону 47 ОМБР Олександр.

Журналістка Анна Калюжна спеціально для «Слідства.Інфо» спостерігала за роботою військових 47-ї бригади на Покровському напрямку, побачила евакуацію, попрацювала з екіпажами «Бредлі» та FPV-дронів. Більше дивіться у репортажі

Читайте також: «У нас не вистачає людей, щоб утримувати позиції». Фронт рухається на Покровськ