Від початку повномасштабного вторгнення та до кінця жовтня 2024-го 57 українців отримали вироки за те, що писали у вайбері та телеграмі про місця роботи військових ТЦК. 56 із них були учасниками вайбер- і телеграм-спільнот, а ще один чоловік попереджав про ТЦК у персональному листуванні зі знайомим.
Про це повідомляє «Слідство.Інфо», яке проаналізувало вироки з державного реєстру судових рішень.
Правоохоронці вважають, що обвинувачені, повідомляючи про місця, де стоять співробітники ТЦК, допомагали ухилятися від служби чоловікам мобілізаційного віку.
Людей, які пишуть у мережі про переміщення військових ТЦК, судять за частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань». Відповідно до закону, порушення цієї статті карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Проте, «Слідство.Інфо» проаналізувало судові вироки й побачило, що обвинуваченим за цією статтею вдається уникати в’язниці, адже їх звільняють від відбування основного покарання та дають іспитові строки чи стягують штрафи. Наприклад, власника телеграм-каналу Василя Г. Івано-Франківський міський суд покарав штрафом у 110 500 гривень. А адміністратора вайбер-спільноти «Поліція на районі розширення» Василя Д. Тисменицький райсуд зобов’язав сплатити 170 тисяч гривень.
Читайте також: «На вокзалі дві хмаринки стоять, зупиняють!»: як судять українців, які попереджають у месенджерах про ТЦК