Українські медичні заклади придбали через систему публічних закупівель 5 508 тестів на виявлення респіраторного захворювання коронавірусу COVID-19.

Про це свідчать дані з офіційного онлайн-майданчика ProZorro, де проводять торги. Водночас прем’єр-міністр Денис Шмигаль днями заявив, що до кінця тижня в Україну мають поставити 10 мільйонів швидких тестів. 

Загалом придбали вже 5 508 тестів. Експрес-тести — медичні вироби, які дозволяють швидко дізнатися, чи має людина коронавірусну інфекцію. Такі заходи мають на меті вчасно виявити хворобу і запобігти її поширенню.

Тести на виявлення коронавірусу є в Києві та Київській області, у Львові, Житомирі, Вінниці, а також Закарпатській, Тернопільській, Одеській, Донецькій, Полтавській, Чернігівській, Черкаській, Хмельницькій, Харківській та Івано-Франківській областях. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Коронавірус: хаотичні закупівлі першої необхідності

Найбільшу закупівлю тестів на виявлення COVID-19 зробили у Львові на 1,6 мільйона гривень. 200 штук діагностичних наборів для визначення коронавірусу направлять у Львівський регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діагностичний центр, який спеціалізується на легеневих захворюваннях. 

Зараз в Україні закуповують два види медичних виробів. Простий тест — для дослідження береться мазок з носа, і результат готовий через 10 хвилин. Їх придбала Ізмаїльська лікарня в Одеській області та медзаклад в Житомирській. 

Інші, більш точні, тести на виявлення антитіл у крові людини робляться 10-15 хвилин. В одній упаковці таких експрес-тестів на новий коронавірус є 25 штук. Власне, саме їх закупила більша кількість лікарень. 

Наразі в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, три з них — летальні.