У День працівників суду журналісти «Слідства.Інфо» зафіксували, як у будівлю Печерського районного суду у Києві протягом всього дня заносили пакети, торти та букети. Втім, керівництво суду не може надати однозначну відповідь, чи святкували судді. Заступниця керівника апарату суду Анастасія Ковалевська каже, що ні, а от спікерка Марія Пилаєва запевняє, що було проведено «нараду з врученням сертифікатів та поїданням торта». 

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Святкування під прикриттям»: як у Києві відзначили День працівників суду.

Журналісти «Слідства.Інфо» зателефонували в апарат суду, щоб дізнатися, чи відбувалися у Печерському суді якісь святкування і чи було якесь розпорядження щодо цього.

«Ні. Печерський суд не святкував. У мене вказівка не розголошувати інформацію», — відповіла, ймовірно, заступниця керівника апарату суду Анастасія Ковалевська і поклала слухавку. 

Журналісти зафільмували, як протягом всього робочого дня (з 8 ранку і до 10 вечора) у приміщення суду заносили торти, букети і десятки подарункових пакетів. Але працівниці суду, схоже, дали розпорядження казати неправду.

Журналісти запитали одну з суддів, чому служителі Феміди не хочуть відверто казати про святкування.

Суддя-спікерка Печерського суду Марія Пилаєва також сказала, що святкувань не було: «У нас жодного святкування не було. Але, безумовно, у нас нарада була в апараті з керівництвом суду і суддями, які були вільні, тому що це була обідня перерва. На нараді керівництво вітає колектив суду, висловлює подяку за його роботу». 

Марія Пилаєва

Журналістам вдалося встановити, що за роки повномасштабної війни судді Печерського суду та їхні родини придбали квартири та машини. Та, здається, говорити їм про це соромно — і про майно, і про святкування Дня працівників суду.

Читайте також: «Святкування під прикриттям»: як у Києві відзначили День працівників суду