Російські військові, які окупували Куп’янськ за співучасті мера Геннадія Мацегори, мародерять у місті та відбирають у людей будинки.

Про це розказав «Слідству.Інфо» депутат Куп’янської міської ради від партії «Блок Світличної «Разом!» Микола Маслій, який перебував у місті під час здачі його росіянам та відкрито виступив проти такого рішення мера.

«Він поїхав з росіянами зустрівся. Головні лікарі Ківшарівської та Вузловської лікарні їх розвозили по вулицям та показували як заходити в місто з різних частин, і вони просто пішки, на БТРах, з собаками заходили по дворам, дивились, відбирали будинки у деяких людей, виганяли з будинків. Буквально сьогодні було, зайшли у двір, вигнали людей, біля мосту це було, та зеселились туди. Мародерять, робивають вітрини, забирають, що їм треба», — розповідає про процес окупації міста Маслій. 

Мер міста Геннадій Мацегора пішов на угоду з російськими військами та передав їм владу в місті. 

27 лютого він опублікував відео-звернення, де сказав, що о 7:30 до нього звернувся командир російського батальйону і поставив ультиматум: здатися або він візьме місто штурмом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «КУП’ЯНСЬК ОКУПАНТАМ ЗДАВ МЕР РАЗОМ З ДЕПУТАТАМИ ОПЗЖ», — МІСЦЕВИЙ ДЕПУТАТ

«Ми обговорили дії військових, які мають на меті зайти до міста, забезпечити порядок, заспокоїти мешканців. І вони переконали мене в тому, що це ніяк не позначиться на життєдіяльності міста: працюватимуть школи, садки, лікарні, продовольчі магазини, перевезення, буде лад у місті», — сказав Мацегора.

Куп’янська окружна прокуратура Харківської області розпочала досудове розслідування щодо Мацегори за фактом держзради. Пізніше стало відомо, що Мацегору затримали

Першого березня, на другий день окупації міста, місцеві мешканці влаштували мітинг за Україну. Люди вийшли з українськими прапорами та кинулися на автомобіль, у якому, за попередніми даними, їхали російські окупанти.