Очевидець розповів журналістам деталі примусової мобілізації у так званій «ДНР». За його словами, чоловіків і жінок-медиків силою забирають з вулиць і відправляють на війну з Україною. Водночас їхніх родичів запевняють, що з ними все гаразд. Раніше в мережі публікували численні докази того, що мешканці квазіреспублік воюють в Україні на боці окупанта.

Про це «Слідству.Інфо» розповів мешканець так званої «ДНР», імені якого ми не називаємо з міркувань безпеки.

Зі слів очевидця, у так званій «ДНР» «відбувається жах».

«Чоловіків від 18 до 55 років всіх без виключення й жінок-медиків мобілізують. І не важливо, хто ти: вчитель, діяч культури, шахтар, студент, працюєш в IT чи просто сидиш на фрілансі. Забирають з вулиць (навіть не дають з’їздити додому зібрати речі), ходять по домівках чи видають повістки на підприємствах.

Ті одиниці, які залишилися — сидять вдома і нікому не відчиняють двері. Але, боюся, що й це може недовго тривати. Днями почали зупиняти жінок і перевіряти, чи є у них обручка або штамп в паспорті про шлюб, читають листування й шукають чоловіків далі», — розповідає мешканець квазіреспубліки.

Також чоловік розповів про жахливе поводження з мобілізованими.

«Чоловіків, яких мобілізували, кілька днів «маринують» у якійсь із територій області. Селять у порожні школи, де вони сплять в одязі на підлозі. Дві тисячі людей як в консервній банці, один на одному. Годують один раз в день. Пізніше видають заповітний автомат людям, які його ні разу в житті не тримали, і дають постріляти в банки кілька разів. Після цих кількаденних тортур починають їх звозити в різні напрямки».

Чоловік зазначив, що його друзів та знайомих відвезли у напрямку Маріуполя, Херсона, Мелітополя, Харкова. З деякими з них немає зв’язку от уже два тижні. Тому про їхню подальшу долю можна лише здогадуватися.

Крім того він додає, що інформацію про загиблих на війні мешканцям квазіреспубліки не повідомляють. А родичам мобілізованих заявляють, що ті перебувають в резерві і «ніхто їх не відправляє у гарячі точки».

Зауважимо, що в мережі неодноразово публікували докази, що представники так званої «ДНР» воюють на боці окупанта в Україні. Викладали фото паспортів мешканців «ДНР», загиблих під Маріуполем. Також є відео, де полонені «днрівці» зізнаються, що працюють вчителями, сторожами, слюсарами.

Тіла вбитих мешканців ОРДЛО видають родичам у магазині або спалюють на заводу.

Як повідомляли в Головному управління розвідки Міноборони, в Луганську на території магазину «Копійочка» організували пункт видачі тіл мобілізованих мешканців. Родичам загиблих пояснюють, що жодних виплат за смерть мобілізованих із «ЛНР» і «ДНР» не передбачено — навіть за наявності російського паспорту.

«Щоб приховати реальну кількість загиблих, окупанти використовують Донецький металургійний комбінат для спалення трупів місцевих «новобранців» і добровольців, які прибули з Росії. Точна кількість спалених невідома», — додають у розвідці.

За інформацією Генерального штабу Збройних сил України, з 20 березня на тимчасово окупованих територіях Донецької області розпочинається чергова хвиля мобілізації до лав першого армійського корпусу окупантів.