5 травня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив позов колишнього голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького до президента України Володимира Зеленського. Зокрема, визнав протиправним і скасував Указ президента України від 26 лютого 2021 року про відсторонення від посади судді Конституційного Суду України Олександра Тупицького. Офіс Президента України з свого бюджету має сплатити судовий збір — 908 гривень.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

Адміністративну справу за позовом Олександра Тупицького щодо оскарження Указу Президента України про його відсторонення з посади голови Конституційного суду розглядали у відкритому судовому засіданні 5 травня 2025 року в порядку спрощеного провадження. Рішення визнати протиправним та скасувати Указ президента прийняли за головуючої судді Ірини Гончарової. На користь Тупицького, відповідно до тексту рішення, Офіс Президента України з свого бюджету має сплатити судовий збір — 908 гривень.

Впродовж 30 днів президент має право оскаржити рішення. Журналісти «Слідства.Інфо» звернулися за коментарем до речника Володимира Зеленського Сергія Нікіфорова та чекають на відповідь.

Адвокат Олександра Тупицького на своїй фейсбук-сторінці написав, що таке рішення суду: «Підтверджує особливий статус суддів Конституційного Суду України, гарантії їх незалежності від органів призначення. Такі Укази президента — протиправні, суперечать Конституції та профільному закону, підривають принцип юридичної визначеності»

До цього, Верховний Суд вже скасував два попередні Укази президента про відсторонення Тупицького. 

Кожна гривня може стати нашим новим розслідуванням. Приєднуйся до «Слідство-клубу». Або підтримай нашу роботу на МоноБазі!

Нагадаємо, Олександр Тупицький підозрюється у незаконному вивезенні двох чоловіків мобілізаційного віку за кордон. У березні цього року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою — заочно. Про це журналістам «Слідства.Інфо» стало відомо з власних джерел. Вказана ухвала дозволяє українським правоохоронцям клопотати перед іноземними колегами про повернення екссудді Тупицького з Австрії в Україну.

Журналісти «Слідства.Інфо» отримали ексклюзивні кадри з камер відеоспостереження ймовірного порушення правил перетину кордону на пункті пропуску «Косино» від джерел у правоохоронних органах. За інформацією правоохоронців, такою послугою скористалися щонайменше 20 чоловіків мобілізаційного віку. Цю схему організували закарпатський поліцейський та прикордонники. Послугами, зокрема, за версією слідства, скористались: дизайнер, колишній радник Януковича, чоловік сестри футболіста Шевченка та екссуддя Тупицький. Усіх їх поєднує номер закарпатського поліцейського в телефонній книзі та два пункти пропуску з України до Угорщини.

Нагадаємо, 19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру в підкупі свідка та наданні заздалегідь неправдивих свідчень, а 16 липня 2021 року — у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації. 

На початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконну втечу у Відень (Австрія) Тупицького. Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.

27 травня 2022 року Олександра Тупицького оголосили в міжнародний розшук у зв’язку з систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.

Читайте також: Тису не перепливали: як працювала схема незаконного виїзду чоловіків за кордон