Колишнього голову Конституційного суду Олександра Тупицького підозрюють у незаконному вивезенні двох чоловіків мобілізаційного віку через кордон України. Екссуддя стверджує, що долав кордон в один час з дружиною та дітьми, а ніяким чоловікам з перетином він не допомагав. Журналісти «Слідства.Інфо» поспілкуватися з Тупицьким.
Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «».
Олександр Тупицький з 2022 року і дотепер перебуває у Відні, про це він сказав журналістам «Слідства.Інфо», додав, що всі знають його адресу.
Підозру про переправлення чоловіків за кордон, на думку екссудді, йому вручили незаконним способом, «поза міжнародним порядком»: «Зараз триває слідство і я не знаю, яку інформацію можна говорити. Я не допитаний… Підозра вручена у незаконний спосіб, поза порядком міжнародної допомоги, як цього передбачає Кримінальний процесуальний кодекс України. Цього злочину я не скоював. Усе, що можу пояснити, це абсолютні видумки, вони абсолютно безглузді. Дістаються ці справи з одного й того ж самого помийного відра, де вони спочатку фальсифікуються».
Обвинувачення стверджує, що в березні 2022-го троє чоловіків: Олександр Тупицький, Іван Бондаренко та Дмитро Омельчук приїхали на Закарпаття зі своїми родинами. 17 березня усі троє зустрілись у селі Яноші Берегівського району біля готелю «Гелікон». Туди ж приїхав місцевий водій і два поліцейські — один з яких Ян Мікша.
Цього ж дня колишній голова Конституційного суду приїхав на український кордон у пункт пропуску «Косино» на білому автомобілі «Тойота». Який зареєстрований на компанію, що належить Івану Бондаренку.
В авто за даними слідства був водій, та троє пасажирів — вже відомі нам Тупицький, Бондаренко та Омельчук. Згідно з відомостями державної прикордонної служби України на пункті пропуску, було фактично обліковано лише водія автомобіля, без пасажирів. Натомість трьох пасажирів зареєструвала угорська сторона.
Дружина Тупицького разом із дітьми, як зазначили прокурори у залі суду, дочекалася, поки її чоловік пройде кордон, і після цього залишила Україну на своїй машині разом з дітьми та їхньою нянею.
Колишній суддя стверджує, що перетин кордону несе за собою адміністративну відповідальність і додає: «Що я переміщував двох осіб — це все вигадки, у мене не було потреби. Ми з дружиною одномоментно перетинали кордон, яка різниця машиною чи не машиною».
Олександра Тупицького підозрюють у незаконному переправленні осіб через державний кордон України у співучасті з учасниками організованої групи. Натомість екссуддя вважає, що кордон він перетнув законно та ніяких чоловіків мобілізаційного віку «не переміщав».
Журналісти «Слідства.Інфо» отримали ексклюзивні кадри з камер відеоспостереження ймовірного порушення правил перетину кордону на пункті пропуску «Косино» від джерел у правоохоронних органах. За інформацією правоохоронців, такою послугою скористалися 20 чоловіків мобілізаційного віку. Серед фігурантів справи і колишній голова Конституційного суду Олександр Тупицький.
Нагадаємо, 19 січня 2021 року Тупицькому повідомили про підозру в підкупі свідка та наданні заздалегідь неправдивих свідчень, а 16 липня 2021 року — у несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи, що призвело до підробки інформації.
На початку квітня 2022 року Державне бюро розслідувань почало розслідувати незаконну втечу у Відень Тупицького. Слідчі вважають, що в період війни Тупицький залишив межі України без проходження прикордонного і митного контролю та без перевірки документів, які надають право на виїзд за кордон.
27 травня 2022 року Олександра Тупицького оголосили в міжнародний розшук у зв’язку з систематичним ухиленням обвинуваченого від суду.
29 липня Подільський районний суд Києва заочно арештував колишнього голову і суддю Конституційного суду України Тупицького за справою про підкуп свідка та надання заздалегідь неправдивих свідчень.
Читайте також: Чоловіки-невидимки: як працювала схема незаконного виїзду за кордон