Суддя Олена Ізовітова-Вакім успішно пройшла переатестацію у Вищій кваліфікаційній комісії суддів (ВККС), попри те, що під час Революції гідності вона забороняла громадським організаціям проводити мітинги в Харкові.

Про це Слідство.Інфо дізналося з трансляції засідання.

Попри висновок громадськості про недоброчесність, суддю Ізовітову-Вакім визнали «такою, що відповідає займаній посаді». Тепер їй також збільшать зарплату.

Олена Ізовітова-Вакім є однією з «суддів Майдану». Вона заборонила проводити мирні зібрання в Харкові з 26 до 29 листопада, а вже наступного дня взагалі безстроково заборонила акції протестів у місті. Згодом Вища рада правосуддя (ВРП) визнала, що це рішення суддя ухвалила з порушеннями, однак ніяк не покарала її.

На думку Громадської ради доброчесності (ГРД), Ізовітова-Вакім могла використовувати родинні зв’язки для просування кар’єрою. Матір судді Лідія Ізовітова в 1998-2012 роках була членкинею Вищої ради юстиції (попередня назва Вищої ради правосуддя — органу, що призначає і звільняє суддів), а з 2007-го по 2010 роки — очолювала цей орган. Її доньку Ізовітову-Вакім призначили суддею Харківського окружного адмінсуду у 2009 році, а вже за два роки вона стала заступницею голови суду.

До того ж, за інформацією ГРД, матір судді у 2016 році понад два тижні була на території Росії. Але сама Олена Ізовітова-Вакім під час співбесіди сказала, що її мати просто «летіла до Японії транзитом через Росію».

Слідство.Інфо раніше розповідало про інших «суддів Майдану», які пройшли оцінювання Вищій кваліфкомісії суддів. Зокрема, нещодавно переатестацію пройшов суддя Солом’янського райсуду Києва Віталій Українець, відомий тим, що у 2017 році відпустив сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова з-під варти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Суддівська кров: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії