Марія Горбань, Слідство.Інфо

Президент Петро Порошенко призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду. Вони склали присягу 11 квітня.

Вища рада правосуддя внесла подання президенту про призначення 38 суддів новоствореного органу наприкінці березня. Серед них опинилися семеро кандидатів зі «списку недоброчесних», опублікованого громадськими організаціями. Це судді Інна Білоус, Андрій Біцюк, Володимир Воронько, Віктор Маслов, Оксана Олйник, Валерія Чорна та адвокат Сергій Мойсак.

Вищий антикорупційний суд вирішуватиме долю підозрюваних у корупційних злочинах високопоставлених чиновників — депутатів, членів Кабміну, суддів тощо. Там розглядатимуть справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

Створення Антикорупційного суду було однією з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці — Міжнародного валютного фонду, державного департаменту США та країн Великої сімки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Судді для топ-корупціонерів: що треба знати про конкурс до Антикорсуду

Конкурс до Вищого антикорупційного суду тривав майже рік. Кандидати пройшли анонімне письмове тестування, виконували практичне завдання, проходили співбесіди у Вищій раді правосуддя та Вищій кваліфкомісії суддів.

Також кандидатів в антикорупційний суд розглядали міжнародні експерти. Вони спільно з ВККС розглянули 49 сумнівних кандидатів. Серед них були, зокрема, «судді Майдану», адвокати з підозріло низькими доходами й конкурсанти, які не декларували майно або й весь прибуток. Відтак з конкурсу вибули 42 сумнівні кандидати. Загалом участь у конкурсі взяли 270 учасників.

Запрацювати Антикорсуд може вже влітку цього року.

7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила президентський закон про Вищий антикорупційний суд (№7440). За це рішення проголосували 315 народних депутатів із 382, зареєстрованих у сесійній залі. Фото Космач Олександр / УНІАН

Головне фото — УНІАН