Печерський районний суд Києва скасував арешт з нерухомості, рахунків і цінних паперів компанії «КУА «Ексельсіор», яка фігурує у справі ексміністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка.

Про це йдеться в судовій ухвалі від 2 вересня.

Офіційне слідство вважає, що «КУА «Ексельсіор» використовували для відмивання коштів, одержаних злочинним шляхом.

Суд скасував арешт земельних ділянок, площею близько одного гектара, двох будинків і недобудови в елітному селищі Козин під Києвом, а також трьох квартир у Києві й Донецьку, двох нежитлових приміщень і дев’яти машиномісць. Крім того, суд зняв арешт із майже сотні рахунків та цінних паперів на банківських рахунках

Це майно арештували в липні цього року й передали в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Досудове слідство вела здійснювала Головна військова прокуратура від червня 2014 року. Колишнього міністра доходів і зборів України підозрюють у створенні та участі в злочинній організації, відмиванні значних коштів у 2011-2017 роках, одержаних злочинним шляхом. У провадження також фігурують четверо інших підозрюваних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спадок Клименків

За даними Генпрокуратури, щодо Олександра Клименка порушили декілька проваджень. Зокрема, за даними слідства, впродовж 2012-2013 років він заволодів коштами з держбюджету на суму 3,1 мільярда гривень шляхом незаконного відшкодування ПДВ на рахунки трьох фіктивних фірм. У цій справі Печерський районний суд Києва у серпні 2019 року заочно взяв ексміністра під варту. 

За президентства Януковича Олександр Клименко був головою Державної податкової служби України, а з грудня 2012 до лютого 2014-го — міністром доходів і зборів. Після розстрілів активістів на Майдані під час Революції гідності він утік з України й відтоді перебуває в розшуку.