Шевченківський райсуд Києва відмовився призначити експертизу голосу ексголови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка на плівках НАБУ.

Про це Слідству.Інфо повідомила прокурорка Генпрокуратури Юлія Малашич.

За її словами, про це клопотав адвокат Вовка Андрій Заєць. Він просив призначити експертизу, щоб перевірити, чи не змонтований голос ексголови Окружного адмінсуду Києва на плівках, які оприлюднили НАБУ та управління спецрозслідувань ГПУ. Однак суд відмовив у задоволенні клопотання. Рішення не підлягає оскарженню.

Адвокат пояснював клопотання тим, що прокуратура нібито не призначила жодних експертиз, сказала Малашич. Хоча, за її словами, експертиза триває близько 2 місяців і затримка пов’язана з тим, що Вовк не надав слідству зразків свого голосу, тому зразки взяли з його інтерв’ю.

Також адвокат наполягав, щоб експертизу проводила саме Експертна служба МВС України. За словами прокурорки, вони мають сумніви в неупередженості експертів саме цієї установи.

За даними слідства, Павло Вовк, будучи на посаді голови Окружного адмінсуду Києва (ОАСК), нібито через небажання проходити оцінювання у Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), створював перешкоди в діяльності окремих її членів.

У цій справі, окрім голови Окружного суду Києва, фігурує його заступник Євген Аблов і суддя Ігор Погрібніченко, а також суддя Суворовського райсуду Одеси Іван Шепітко. У серпні їм вручили підозри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ День народження Аблова: політики, скандальні судді та головний військовий прокурор

Пізніше Вища рада правосуддя відмовилася відсторонити Павла Вовка, Івана Погрібніченка та Івана Шепітка.

Як розповідало Слідство.Інфо, Павло Вовк домовлявся про покупку коштовного антикваріату й старовинних монет, зокрема, так званих червонців Катерини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Плівки Вовка: суддя купував золоті монети по $7 тис за штуку

Детективи НАБУ спільно з Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури 26 липня провели обшуки в приміщенні Окружного адмінсуду Києва в межах розслідування можливого скоєння правопорушень головою та окремими суддями ОАСК.

Під час пресмарафону 11 жовтня президент України Володимир Зеленський сказав, що йому потрібен час, щоб «розібратися» з Окружним адмінсудом Києва (ОАСК).