Під час окупації Гостомеля, що на Київщині, військові РФ спочатку розстріляли, а потім замінували тіло 46-річного місцевого мешканця Дмитра Рязанцева. Росіяни вбили чоловіка за те, що він відмовився носити ящики з боєприпасами за наказом російських солдатів. 

Про це йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо»: «Вбили, бо не носив російські снаряди: хто з військових РФ розстріляв мирного жителя Гостомеля».

46-річний Дмитро Рязанцев, якого розстріляли солдати РФ

У Гостомелі журналісти «Слідства.Інфо» поспілкувалися з рідною сестрою вбитого Дмитра — Іриною. Зі слів жінки, 7 березня її брат вийшов з дому і більше не повернувся. Вона разом зі своєю донькою намагалася самостійно розшукати Дмитра, коли чоловік не прийшов додому ночувати. Тіло брата знайшли 10 березня на території притулку для тварин, де в той час знаходилися російські військові.

«Ми його знайшли, обличчя було опухле, синє. І на вигляд було, наче дід якийсь старий… Вона (Сабіна, донька Ірини, — ред.) дивиться на очі та каже: «Мам,  це не він, це якийсь дід». Я говорю: «Сабіна, його тапки, одяг». І вона потім теж почала плакати: «Так, мамо, це він, його кофта», — пригадує Ірина.

Росіяни забороняли жінці забрати тіло. Декілька разів російський командир повторив Ірині, що скоро все закінчиться, вона зможе забрати брата і спокійно його поховати.

«1 квітня зайшли наші хлопці. Коли ми вже приїхали з криміналістами, біля тіла стояла палка і на палці протигаз. І в мене така думка: «Десь я це бачила, це був знак, що є міна чи розтяжка». Потім нас хлопці забрали в прокуратуру давати свідчення, а після цього мені сказали, шо він був замінований», — пригадує Ірина.

Жінка змогла забрати вбитого російськими військовими Дмитра Рязанцева 12 квітня. Понад місяць, з 7 березня до 12 квітня, тіло знаходилося на території притулку для тварин.