У Росії Центральна виборча комісія на 10 вересня призначила так звані вибори на тимчасово окупованих територіях України. Серед кандидатів — російський військовий, який брав участь у спробі окупувати українську столицю. Окупант балотується від партії російського диктатора Путіна «Єдина Росія».

Про це йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо» «Треба примусити Україну до миру»: на окупованих територіях військові РФ йдуть у депутати від «Єдиної Росії».

10 вересня 2023-го росіяни планують провести так звані вибори до місцевих рад тимчасово окупованих територій. У партії російського диктатора Владіміра Путіна «Єдина Росія» є не лише місцеві колаборанти чи завезені на окуповані території росіяни, а й російські військові, які брали участь в окупації українських міст і сіл. 

Журналісти «Слідства.Інфо» знайшли серед кандидатів, які балотуються від партії «Єдина Росія» на окупованих українських територіях, російського військового Марка Воржева. Окупант у лютому 2022-го разом з іншими військовими РФ йшов захоплювати Київ. 

25-річний Марк Воржев — «доброволець» з окупованого Сєвєродонецька, що на Луганщині, вирішив балотуватися на «виборах» від партії «Єдина Росія».

Ще у 2014 році Марк став одним із тих, хто очолив рух «Русская весна», і брав участь у захопленні будівлі СБУ у Луганську.

Тоді купка проросійських сепаратистів захопила місцеве управління Служби безпеки України, винесла звідти всю зброю та записувала відеозвернення з вимогами провести референдум, погрожуючи «відкритим протистоянням». 

У 2022 році Марк долучився до так званої Спеціальної військової операції і за наказом російського диктатора Путіна пішов окуповувати Київ: «Мені довелося взяти до рук зброю з початком «СВО». У складі добровольчого батальйону заходив на Київ… 24 лютого, після — вели бої під Ізюмом».

Скрін з відеозвернення російського окупанта Марка Воржева

«Ну коли вже у місті (Сєверодонецьку, який Росія окупувала у червні 2022-го, ред.) ситуація стабілізувалася, я знову вирушив на фронт. Зараз я служу на посаді заступника командира батальйону бойової підготовки. Воюємо, щоб наблизити довгоочікуваний день нашої перемоги», — вихваляється на відео окупант Воржев.

Для красивої картинки роспропаганди, так звані вибори почнуться на декілька днів раніше. Таким чином Росія прагне для своєї театральної постановки отримати хоч якісь голоси. До 10 вересня окупантам не вдалося примусово роздати українцям нові паспорти, тому вони дозволили голосувати з будь-якими, або навіть з водійськими посвідченнями. 

На жаль, досвід попередніх російських так званих виборів показує, що на окупованих територіях українців чекає голосування під дулом автоматів. 

Читайте також: Ексміністр, священник, продюсер: Росія оприлюднила списки кандидатів на фейкові вибори на території окупованої Запорізької області

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».