Росіяни протягом усієї осені та зими нищать інфраструктуру України іранськими безпілотниками «Шахед». Журналісти виявили, де саме відбувається підготовка операторів військових дронів РФ, які вбивають українців.

Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та «Наших грошей. Львів».

Журналісти виявили, що російські військові навчаються запускати дрони-вбивці по Україні у 924-му Державному центрі безпілотної авіації міноборони РФ, який розташований у місті Коломна (Московська область).

Центр — головна «кузня» операторів дронів для російського війська. Він не лише готує спеціалістів-«дронщиків», а й випробовує усі види безпілотників перед постачанням на озброєння армії РФ.

У серпні 2022-го росіяни під прикриттям армійських змагань «Соколиная охота» в Ірані найімовірніше вчилися керувати дронами-камікадзе.

Журналісти ідентифікували чотирьох військових, які їздили до Ірану і можуть бути причетними до запуску дронів по критичній інфраструктурі України: капітана ВПС РФ Андрєя Стєпового, лейтенанта ВПС РФ Євгєнія Глухова, Сєргєя Созінова і Глєба Півкіна. Усі росіяни з Коломни та є військовослужбовцями 924-го Держцентру безпілотної авіації міноборони РФ. З деякими з них журналістам вдалося поспілкуватися телефоном.

Показово, що дата проведення «Соколиной охоты» збігається з часом, коли Іран поставив першу партію «Шахедів» у РФ. Наразі відомо, що Росія отримала від іранської сторони близько 1700 дронів-камікадзе, якими нищить українську критичну інфраструктуру.

Повний текст розслідування читайте на сайті наших партнерів «Наші гроші. Львів»: Оператори Shahed: російсько-іранська казка про «Соколиную охоту»