Один з підрядників особливої економічної зони Росії «Алабуга» (Татарстан), російська компанія ООО «Композит-Изделия», протягом 2022-2023 років отримувала продукцію від німецьких компаній R&G Faserverbundwerkstoffe та Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. 

Вони постачали для ООО «Композит-Изделия» епоксидну смолу, яка також використовується для виробництва безпілотників. Саме цей продукт  «Композит-Изделия» мали постачати в «Алабугу». 

Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо» «Німці працюють з росіянами? З чого зроблені «шахеди», які летять в Україну».

На початку цього року хакери зламали поштові сервери іранської компанії «IRGC Sahara Thunder», на яких розміщувався масив даних про виробництво ударних безпілотників «Shahed-136» для Росії. Там містилась інформація і про «Алабугу».  

Журналісти «Слідства.Інфо» також подивились документи цього витоку. У ньому перелічені потенційні постачальники цих матеріалів. Інформація на слайдах стосується найпізніше квітня 2023 року. 

«Слідство.Інфо» перевірили митні дані компаній, які заявлені, як постачальники компонентів для «шахедів». У більшості випадків основними закордонними партнерами цих компаній є фірми з Китаю, Південної Кореї та Туреччини. Але є і декілька компаній з Німеччини. 

Російська компанія ООО «Композит-Изделия» заявлена у презентації як постачальник епоксидного сполучного. 

За митними даними, ООО «Композит Изделия» закуповує епоксидну смолу двох німецьких компаній — R&G Faserverbundwerkstoffe та Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. 

Вони постачали епоксидну смолу до Росії вже у розпал війни — у 2022 та 2023 роках. 

Йдеться про композитні матеріали, які завдяки своїй легкій вазі, міцності та гладкій поверхні є ідеальним матеріалом для виготовлення багатьох деталей в авіабудуванні. 

Goettle Advanced Products Gmbh & Co.Kg. за митними даними, торгує практично виключно з Росією, за винятком декількох поставок, і впродовж усього минулого року постачала продукцію російській компанії «Композит Изделия».

Її директором є Юрген Ґоттл. Це місцевий депутат політичної партії «Freie Wähler Königsbrunn», член місцевого будівельного комітету, асоціації каналізаційних вод, розважальних і спортивних закладів, та входить до комісії з моніторингу руху. 

Але інша німецька компанія R$G Faserverbundwerkstoffe у 2023 році схоже поставила майже 8,5 тис. кг епоксидного сполучного на суму близько $80 тис. З нього можна зробити 337 безпілотників, адже на один безпілотник, за інформацією з витоку «Алабуги», необхідно 25 кілограмів цієї речовини. Так, цього все одно значно менше, ніж поставок компанії німецького політика. 

Також, у період, коли ця німецька компанія постачала епоксидну смолу Росії, вона постачала цю ж епоксидну смолу українським виробникам дронів.

Власниками ТОВ «Композит-Изделия» є родина Хлєбнікових — брати Ніколай та Єгор. Донедавна серед співзасновників компанії також був їх батько Володимир.

Сама компанія почала свою діяльність як частина російської державної холдингової компанії «Композит», яка входила до структури «Роснано».

«Роснано» працює з російськими «нанотехнологіями», а очолює її колишній заступник голови військово-промислової комісії Сергій Куліков

Хлєбніков-старший, ще донедавна один з співвласників «Композит Изделия» довгий час працював у держконцерні «Росенергоатом», а в середині 2000-х очолив російську енергетичну компанію ВАТ «ОГК-1».

З початку 2010-х працював заступником директора, а потім гендиректором ХК «Композит», одним із проєктів якої був завод композитних матеріалів «Алабуга-Волокно» в технологічному парку «Алабуга». 

Нині «Алабуга-Волокно» входить у структуру дочірньої компанії «Росатома» Umatex. Umatex під санкціями США, Великої Британії та України

Ще в 2013 році Хлєбніков заявляв, що основну роботу холдингу дають замовлення Міноборони РФ. 

За даними російських реєстрів, Володимир Хлєбніков залишається гендиректором «Композита». А його діти — Єгор та Ніколай — бенефіціарами ООО «Композит изделия», з якою, схоже, торгують німці.

Читайте також: Німці працюють з росіянами? З чого зроблені «шахеди», які летять в Україну