Російські військові в окупованій Снігурівці, що на Миколаївщині, вдавалися до катувань не лише дорослих, а й дітей. Про це журналістам «Слідства.Інфо» розповіла 15-річна Настя, яку разом з подругою окупанти викрали і зачинили у підвалі на чотири доби без їжі та води. 

Про вчинені злочини проти українців армією РФ йдеться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Заплановані знущання: під час окупації Снігурівки росіяни за списками вивозили людей до катівень»

15-річні Ліза та Настя — місцеві жительки Снігурівки

 «7-го чи 8-го числа мене і мою подругу викрали росіяни та вивезли на елеватор у підвал. Без їжі та води ми сиділи там 4 дні», — згадує 15-літня Настя.

Солдати Російської Федерації викрали підлітків і погрожували відрізати дівчатам пальці, якщо ті не нададуть інформацію про українських військових.

«Вони хотіли дізнатися про ЗСУ, про військових… Ми кажемо, що нічого не знаємо, а вони: «давайте кажіть, бо ми вам пальці повідрізаємо». Після того вони поїхали і більше не приїжджали», — говорить Настя.

Діти протягом кількох днів намагалися самостійно вибратися з підвалу.

«Ми два дні виламували двері, але не змогли. Потім під вечір ми почали їх довбати, довбати, ну і виламали», — згадує дівчина.

Настя розповіла, що військові РФ викрали ще двох дівчат, про місце перебування яких досі нічого невідомо.

«Було таке (викрадення жінок і дітей, — ред.), нечасто, рідко… У нас йшло 2 дівчини, то їх викрали і досі немає», — каже Настя.

Також дівчина не знає, де знаходиться її друг Віталій, якого росіяни побили за те, що він вивісив прапор України.

«Коли наш Віталя, ну, у нього прізвисько Кабан, на вишку повісив прапор, і вони (росіяни, — ред.) розстріляли цей прапор, і пів хати залишилося у бабусі на Шевченка (вулиця у Снігурівці, — ред.). І цього Віталю побили, ми не знаємо, де він зараз», — говорить Настя.