Марія Горбань, Слідство.Інфо

Представника карибської компанії в Україні, яка постачала паливні баки для держпідприємства Авіакон за вдвічі більшою ціною, взяли під нічний домашній арешт. Про це йдеться в ухвалі Солом’янського райсуду Києва.

Також представник компанії Westan Group Associates Ltd повинен здати паспорти прокурорам і носити електронний браслет.

Як ідеться в ухвалі, чоловік без відома власників і бенефіціарів Westan Group Associates Ltd провів переговори з грузинською фірмою «Тбілавіамшені» про постачання паливних баків українському держпідприємству.

За версією слідства, екс-директор Авіакону та його заступник у 2014 році уклали договір з карибською компанією Westan Group Associates Ltd. Ішлося про поставку 12 паливних баків для вертольотів на близько 288 тисяч доларів. Карибська компанія своєю чергою придбала 12 баків у грузинської компанії, але за вдвічі нижчою ціною — 144 тисячі доларів.

В іншому договорі йшлося про поставку вже 85 паливних баків виробництва тієї ж компанії за два мільйони доларів (коли Westan Group Associates Ltd придбала їх у грузинського виробника за один мільйон).

Табличка на будівлі НАБУ, в Києві, 30 листопада 2017 року. Гонтар Володимир / УНІАН

У НАБУ повідомили, що розпочали досудове розслідування ще у 2016 році. У листопаді 2018-го детективи оголосили про підозру колишньому директору Авіакону, його заступнику та комерційному директору карибської компанії за фактом зловживання службовим становищем. Якщо суд доведе їхню вину, їм загрожуватиме обмеження волі від 5 до 8 років без права обіймати певні посади до 3 років.