НАБУ завершило розслідування про розтрату 13 млн грн підприємством Укроборонпрому «Авіакон»

Поділитися

Марія Горбань, Слідство.Інфо

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування за фактом розтрати 13 мільйонів гривень службовцями державного підприємства Авіакон, що входить до складу концерну Укроборонпром. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

За версією слідства, екс-директор Авіакону та його заступник у 2014 році уклали договір з карибською компанією Westan Group Associates Ltd. Ішлося про поставку 12 паливних баків для вертольотів на близько 288 тисяч доларів. Карибська компанія своєю чергою придбала 12 баків у грузинської компанії, але за вдвічі нижчою ціною — 144 тисячі доларів. В іншому договорі йшлося про поставку вже 85 паливних баків виробництва тієї ж компанії за два мільйони доларів (коли Westan Group Associates Ltd придбала їх у грузинського виробника за один мільйон).

У НАБУ повідомили, що розпочали досудове розслідування ще у 2016 році. У листопаді 2018-го детективи оголосили про підозру колишньому директору Авіакону, його заступнику та комерційному директору карибської компанії за фактом зловживання службовим становищем. Якщо суд доведе їхню вину, їм загрожуватиме обмеження волі від 5 до 8 років без права обіймати певні посади до 3 років.

(Головне фото — табличка «Національне антикорупційне бюро України» на будівлі відомства,  Київ, 30 листопада 2017 року. Фото Гонтар Володимир / УНІАН)
Поділитися

Не менш важливі розслідування