28-річний російський військовий з Республіки Бурятія під час окупації Київщини закатував і застрелив у голову цивільного, після чого разом з іншим співучасником заховав тіло вбитого в каналізації. Про це довідалися слідчі прокуратури, а журналісти «Слідства.Інфо» ідентифікували цього окупанта.

Українські правоохоронці 15 березня 2023-го повідомили про підозру в порушенні законів та звичаїв війни під час окупації Київщини єфрейтору, старшому навіднику 5-ої танкової бригади 36-ої загальновійськової армії Східного військового округу Збройних сил РФ Саяну Ільярову.

Російські військові з 27 лютого по 31 березня 2022-го повністю контролювали територію Бучанської міської територіальної громади Київської області, зокрема ділянки автодороги «Київ–Чоп». Саян Ільяров разом з іншими окупантами виконував злочинний наказ свого керівництва — розстрілював цивільних людей, які ходили вулицями або їхали в своїх автівках.

За інформацією слідства, 2 березня 2022-го російські військові помітили біле цивільне авто й без попередження відкрили вогонь, здійснивши 21 постріл. Після чого окупанти витягли з машини ще живого цивільного чоловіка, наклали йому джгут на ногу й почали допитувати — бити його прикладом автомата в обличчя. Поранений не мав сили відповідати на запитання росіян, тому Ільяров вистрелив у голову беззбройному лежачому чоловіку. Після цього разом з іншими військовими РФ Ільяров викинув тіло вбитого в каналізаційний колодязь поблизу автозаправки.

Саян Ільяров завбачливо змінив прізвище на своїй сторінці «ВКонтакті», однак журналісти «Слідства.Інфо» все ж ідентифікували російського військового.

28-річний Саян Ільяров (у російській соціальній мережі підписав себе як Саян Танганов) проживає у місті Улан-Уде Республіки Бурятія. Власне там дислокується його військова частина №46108.

Судячи з соцмереж окупанта, Саян закінчив «Коледж спорту і сервісу Республіки Бурятія», на своїй сторінці він публікує багато світлин зі спортивних змагань.

Ймовірно, у 2014-му Ільяров пішов на службу на військово-морський флот, про що свідчать його численні фотографії.

Чоловік пишається своїм військовим статусом, про що наголошує на своїй сторінці.

Після вбивства українця на Київщині окупант повернувся в Улан-Уде, переодягнувся у цивільне і залюбки демонструє спільні світлини з дівчиною, усміхаючись на камеру.

Хоч Саян Ільяров змінив прізвище, щоб його не змогли знайти у російських соцмережах, однак бажання похвалитися перед друзями «пригодами» у злочинній війні в Україні виявилося сильнішим. 21 липня 2022 року російський військовий виклав у мережу фото зі своїми «колегами». Можливо, ця світлина була зроблена під час окупації Київщини.

Саян Ільяров (праворуч) з іншими військовослужбовцями РФ

Саян Ільяров живий, він регулярно заходить у «ВКонтакті». Наразі невідомо, чи повернувся окупант в Україну. За порушення законів і звичаїв війни у поєднанні з умисним вбивством Ільярову загрожує від 10 до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Читайте також: Ідентифіковано росіян, які причетні до воєнних злочинів на Херсонщині