Співробітник Генеральної прокуратури Олександр Божко, який неодноразово отримував повідомлення з погрозами від ексзаступника голови Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова, поскаржився на нього до Ради прокурорів.

У розпорядженні “Слідства.Інфо” є текст цієї скарги. Прокурор подав повідомлення, зокрема, про втручання колишнього посадовця і фігуранта його провадження в його діяльність як правоохоронця. 

Олександр Божко вказав, що щонайменше тричі отримував погрози насильством від Портнова. Також правоохоронець зазначив, що у своєму Telegram-каналі чиновник часів Януковича неодноразово закликав “вчиняти незаконні дії” щодо інших прокурорів.

“Вказане беззаперечно свідчить про незаконне втручання Портнова А. В. в діяльність прокурорів та є реальною загрозою органів прокуратури в цілому”, — написав Божко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Я тебе в клітці возитиму і показуватиму наче мавпу”: Як Портнов погрожує правоохоронцям”

“Слідство.Інфо” раніше розповідало, що троє працівників Генеральної прокуратури неодноразово отримували повідомлення із брутальними образами і погрозами з номера Андрія Портнова.

Зокрема, кілька разів погрози надходили прокурору Олександрові Божку, який керував кримінальним провадженням, у якому фігурував експосадовець. Востаннє повідомлення з номера Портнова йому прийшло наприкінця листопада цього року — після того, як прокурор поскаржився на нього у Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури.

Окрім Божка, схожі погрози були адресовані й у бік колишнього співробітника слідчого Управління спеціальних розслідувань ГПУ та його екскерівника Сергія Горбатюка. Саме ця структура розслідувала події Революції Гідності та діяльність колишніх соратників Віктора Януковича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна домовленість: Як нинішні посадовці допомагають колишнім у їхніх кримінальних справах 

Зазначимо, що Андрій Портнов повернувся в Україну навесні цього року. Після свого повернення ексчиновник відразу розпочав “юридичну війну” з попереднім президентом Петром Порошенком, відправивши з десяток позовних заяв на нього до Державного бюро розслідування. Також у серпні Портнов виграв позов проти України про відшкодування майже 7 мільйонів гривень компенсації за завдану шкоду його репутації.