16 липня 2024 рік — це останній термін, коли чоловіки віком 18–60 років зобов’язані оновити персональні дані для військового обліку — актуальну адресу, номери телефонів та електронну пошту. Війна в країні стосується усіх, зокрема й Апарату Верховної Ради України. Тож журналісти «Слідства.Інфо» поцікавилися у чиновників — скільки співробітників Апарату ВРУ наразі мобілізовані до лав Збройних сил України.

Про це «Слідство.Інфо» дізналося з відповіді Апарату Верховної Ради України на запит журналістів. 

У парламенті повідомили, що станом на 17 червня 2024 року у них працює 878 людей, з яких за час повномасштабної війни мобілізувалося 53. 

«Інформуємо, що з числа працівників Апарату Верховної Ради України та державних підприємств і установ, що належать до сфери Управління справами Апарату Верховної Ради України, у 2022 році мобілізовано 37 осіб, у 2023 році — 8, у 2024 році — 8. Також мобілізовані на військову службу в особливий період 34 помічники-консультанти народних депутатів України дев’ятого скликання. З числа мобілізованих один загиблий, 8 отримали поранення та один зниклий безвісти», — йдеться у відповіді на запит. 

За даними Міністерства оборони, з 18 травня, коли розпочав роботу застосунок Резерв+, його послугами для оновлення персональних даних та оформлення військово-облікових документів скористалися вже 2 мільйони громадян.

11 квітня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт про мобілізацію, однак без норми про демобілізацію. За таке рішення проголосували 283 народні депутати з 226 необхідних. Закон набув чинності 18 травня, впродовж 60 днів усі чоловіки призовного віку мали стати на облік. Після закінчення вказаного періоду на тих, хто не оновив дані, очікує штраф 17–25,5 тисяч гривень. Якщо людина не сплатить штраф протягом 15 днів, до неї можуть застосовуватися інші механізми примусу, такі як арешт майна, блокування банківських рахунків і навіть притягнення до кримінальної відповідальності.

 Читайте також: «Краще у в’язницю, ніж на війну»: як суди карають «ухилянтів»