Під час мітингів у Білорусі спецпризначенці затримали шістьох журналістів телеканалу «Белсат», який неодноразово критикував президента Олександра Лукашенка. Доля чотирьох із них залишається невідомою.

Про це «Слідству.Інфо» повідомила редакторка сайту «Белсат» Ольга Єрохіна.

«Шестеро (журналістів “Белсат”, — Ред.) затримано. Одного знайшли, решту зараз їх шукаємо. Зокрема, не знаємо, де перебувають Альона Дубовік та Тетяна Белашова», — сказала вона. Пізніше Ольга повідомила, що вдалося знайти журналіста-розслідувача Станіслава Івашкевича, який нещодавно публікував розслідування про жінок Олександра Лукашенка. Раніше медіа повідомляли, що місцезнаходження журналіста протягом двох днів залишалося невідомим — та, як зазначає «Белсат», зараз він перебуває в ізоляторі. Також йому присудили штраф.

«Стасу Івашкевичу присудили штраф у розмірі 810 білоруських рублів (понад 9 тисяч гривень, — РЕД.). Адвокат сказав, що сьогодні його відпускають», — сказала Ольга Єрохіна.

В одній з нещодавніх публікацій медіа повідомляло про зникнення журналістки Єлени Щербінської та операторів Віталія Дубика і Володимира Лунєва. Також вдалося розшукати журналіста з Вітебська Дмитра Казакевича — за словами Єрохіної, він отримав 10 діб за ґратами. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Медіаспільнота закликала розслідувати спроби суддів ОАСКу отримати доступ до трафіків журналістки «Слідства.Інфо»

Хвиля протестів у Білорусі почалась увечері в неділю, 9 серпня, після чергових президентських виборів. Відповідно до офіційних підрахунків, на них перемагає Олександр Лукашенко — ушосте, набираючи близько 80% голосів. Однак на дільницях, де, за словами незалежних спостерігачів, підрахунок голосів вівся об’єктивно, більшість голосів отримала опозиційна кандидатка Світлана Тихановська.

Тихановська потрапила в політику зовсім недавно — після того, як її чоловіка, кандидата у президенти Білорусі Сергія Тихановського, затримали. Зараз він перебуває під вартою.

Так само затримали іншого суперника Лукашенка — опозиційного кандидата Віктора Бабарико. Керівниці його штабу, а також штабу іншого альтернативного кандидата приєднались до команди Тихановської.

Після завершення голосування в Мінську, Гродно, Бресті й десятках невеликих міст почались акції протесту. Попри жорстку реакцію силовиків — вже відомо про принаймні одного загиблого — у понеділок протести були активнішими, ніж у неділю. Сьогодні, у вівторок 11 серпня, про початок забастовки заявили робітники кількох великих державних заводів.

Головне фото з сайту tut.by.