Марія Горбань, Слідство.Інфо

На черкаського активіста та журналіста Вадима Комарова напали 4 травня, рівно місяць тому. За цей час його стан значно погіршився, а поліція наразі не знайшла ймовірних нападників.

Слідство.Інфо з’ясувало, що відомо про напад на сьогодні.

МОЖЛИВІ МОТИВИ

Найімовірнішою причиною нападу правоохоронці називають активну журналістську діяльність Вадима Комарова. Він часто писав про розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво та корупцію в Черкаській міськраді.

«Ми чітко розуміємо, що це злочин, пов’язаний з його професійною діяльністю. Навіть не так щодо журналістської, як активістської діяльності в Черкасах», — прокоментував Слідству.Інфо голова Нацполіції Сергій Князєв.

ЗАТРИМАЛИ ЧИ НЕ ЗАТРИМАЛИ? 

Черкаська поліція, за словами Князєва, розглядає кілька версій мотивів нападу та вже затримала «громадянина ікс».

«Мені прозвітувала черкаська поліція, що одна з робочих версій призвела до можливої підозри «громадянину ікс», якого затримали та запросили до відділення поліції. З ним працюють слідчі», — сказав Князєв.

Та в черкаській поліції так і не змогли підтвердити це Слідству.Інфо.

«Наразі нікого не затримали», — сказав керівник пресслужби Нацполіції Черкас Дмитро Грищенко.

Але, за його словами, слідчі отримали записи з камер спостереження, які повинні допомогти знайти нападника.

«Допитали близько тисячі людей. Відпрацювали велику кількість камер спостереження, близько ста. Частину записів долучили до матеріалів кримінального провадження», — розповів він.

СТАН ВАДИМА КОМАРОВА

Цивільна дружина Вадима Комарова Ольга Бережна розповіла Слідству.Інфо, що про перебіг розслідування їй нічого не відомо.

«Мені вони (працівники поліції, — ред.) нічого не кажуть, лише що це таємниця слідства. Все, що вони зробили, це провели обшуки в мене та в доньки Вадима. Напевно, хотіли знайти щось — якісь гаджети, телефони, ноутбук, я не знаю», — розповіла вона.

За словами Бережної, стан Комарова значно погіршився. Чоловік перебуває на штучній вентиляції легень і не виходить з коми. Раніше лікарі припускали, що перевезуть Комарова до столичної лікарні, однак у його стані це небезпечно.

«Лікарі не дають ніяких прогнозів. А якщо дають, то лише погані», — додала Бережна.

Вадим Комаров (у центрі в зеленій куртці). Фото — Олександр Рибалка

На Вадима Комарова напали 4 травня в центрі Черкас. Журналіста кілька разів ударили по голові, коли він ішов вулицею. Комарова в тяжкому стані госпіталізували, після операції він впав у кому. Журналіст писав про розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво та корупцію в Черкаській міськраді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арматурою по голові: що відомо про напад на черкаського журналіста