Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір закликав владу України розслідувати побиття журналіста Вадима Комарова в Черкасах.

Як повідомляє OCCRP, заяву опублікували на сайті організації.

Комаров писав про розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво та корупцію в Черкаській міськраді. Це вже другий напад на Комарова — у 2016 році його намагалися застрелити.

«Це замах на вбивство місцевого журналіста, відомого своїми репортажами про корупцію. Цей цілеспрямований напад викликає особливу тривогу й не може залишатися безкарним. Розслідування почали оперативно, і я закликаю владу зробити все можливе, щоб повністю розслідувати злочин», — сказав Дезір. Він додав, що сподівається, що комарова та його колег «захистять від насильства та залякування».

На Комарова напали 4 травня в центрі Черкас. У поліції повідомили, що журналіста кілька разів ударили по голові, коли він ішов вулицею. Комарова в тяжкому стані госпіталізували. Після нейрохірургічної операції він впав у кому.

Справу про напад перекваліфікували зі статті про «нанесення тяжких ушкоджень» на «замах на вбивство». Поліція шукає нападника.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко написав у Facebook, що Комаров «часто порушував резонансні теми, реально дратував багатьох у Черкасах, хто мав велику владу і великі гроші».

Секретар спілки журналістів Валерій Макеєв пов’язав замах на Комарова з підготовкою чергового журналістського розслідування. За словами Макеєва, Комаров планував писати про конфлікт у спортивній школі «Спартак», керівництво якої мерія намагається змусити взяти на себе вину за порушення під час реконструкції будівлі школи. Державна архітектурно-будівельна інспекція оштрафувала мерію на 900 тисяч гривень за порушення, однак вона відмовляється платити й намагається змусити директора школи взяти відповідальність на себе.

Макеєв стверджує, що Комаров мав отримати важливу інсайдерську інформацію про чиновника, пов’язаного з цією справою. У самого Макеєва напередодні зникла тека з матеріалами щодо цього розслідування.

В Україні від початку 2019 року слідчі Нацполіції розпочали досудове розслідування у 63 кримінальних правопорушеннях за злочинами у сфері професійної діяльності журналісті, повідомили в НСЖУ.

Вадим Комаров. Особиста сторінка у Facebook

Наприкінці 2018 року в київській лікарні померла Катерина Гандзюк, відома боротьбою з корупцією в Херсоні. На активістку напали торік 31 липня на виході з власного будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона отримала 40% опіків тіла, декілька місяців провела на лікарняному ліжку й перенесла низку важких операцій. Однак 4 листопада Катерина Гандзюк померла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гандзюк: системне вбивство

Одним з найгучніших злочинів проти журналістів в Україні за останні роки стало вбивство Павла Шеремета у 2016 році. У його машину заклали вибуховий пристрій. Слідство.Інфо та OCCRP провели власне розслідування загибелі Шеремета й дій поліції. Результатом роботи став документальний фільм «Вбивство Павла».