СБУ повідомила про підозру «штурмовику V». Його підозрюють в розстрілі полоненого бійця ЗСУ. Росіянина звати Дмитро Курашов. Журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що до того як потрапити до армії РФ, Курашов сидів у в’язниці за крадіжку їжі. За участь у війні проти України він сподівався на помилування, щоб відтак почати нове життя. Хоч Курашову обіцяли гроші за участь у бойових діях, він нічого не отримав, а його командир забрав його кредитку та витрачав його кошти.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо». 

Слідство вважає, що Курашов 6 січня цього року розстріляв бійця ЗСУ, якого росіяни взяли в полон під час штурму.  За версією українських правоохоронців, підозрюваний щонайменше тричі прицільно стріляв в беззбройного українця.

Куршов потрапив у полон незадовго після скоєного ним воєнного злочину, коли українські сили контратакували підрозділ росіян.

Підозрюваний у вбивстві українського військовополоненого Дмитро Курашов / фото СБУ

Журналісти «Слідства.Інфо» знайшли відео, де Курашов дає інтерв’ю українським військовим, коли потрапив до них в полон.

Як каже окупант, він потрапив до російської армії з в’язниці.

«Приїхало Міноборони й сказали, що беруть людей на військову службу за контрактом. Їм потрібні були люди, які не хворіють на гепатит, ВІЛ й інші хвороби. Також пропонували служити лише тим, які сиділи за певні злочини. Усі, хто відповідав вимогам і бажав служити записались», — згадує окупант. 

Курашов відгукнувся на пропозицію Міноборони РФ, бо йому пообіцяли помилування. «Я хотів почати нове життя», — пояснює він.

Курашов потрапив до в’язниці за те, що крав їжу в магазинах. Він свої дії пояснює тим, що не міг знайти роботу, бо мав інші судимості.

Міноборони РФ, коли вербувало увʼязнених замовчало те, що вони братимуть участь у штурмах. Курашов думав, що буде лагодити техніку, а не захоплювати позиції українських військових.

«Якби я знав, то не пішов би, а коли підписав контракт, то нам сказали, що немає шляху назад», — каже Курашов.

Росіянин був на території України впродовж двох місяців. Під час останнього свого штурму його взяли у полон. Взвод «штурмовиків V» під загрозою розстрілу змусили атакувати лісосмугу, де були українські позиції. Коли росіяни змогли отримати контроль над українськими позиціями, їх атакували безпілотниками, а ввечері залишки підрозділу окупантів схопила українська штурмова група.

Перед штурмом взвод Курашова розділився на три групи. «З моєї групи залишилось 5 людей, у другій групі залишилось двоє людей, а остання група загинула повністю», — згадує військовий. 

Хоч Курашову обіцяли гроші за те, що він брав участь у захопленні України, але їх він так і не побачив. Його командування розповідало військовим, що просто є затримка зарплатні. Ба більше, керівництво російського військового збирало кредитні картки з підрозділів та витрачало кошти військових. Так, командир Курашова купив собі машину, дорогий одяг та телефон.

Курашова затриманий за порушення правил та звичаїв війни. У разі доведення його вини, росіянину загрожує довічне ув’язнення.

СБУ повідомляла, що вони мають неспростовні докази вини росіянина у вбивстві полоненого бійця ЗСУ.

Читайте також: Російський танкіст наказав обстріляти пологове відділення лікарні на Сумщині — ідентифікація