Керівниця ТОВ «Релакс Інвест» Олена Стучек у телефонній розмові з журналістами розповіла, що її особисті дані могли використали для оформлення компанії. Ця фірма отримала 930 тисяч гривень гуманітарних коштів від Міністерства соціальної політики через ГО «Закарпатське військово-патріотичне об’єднання «Карпатська Січ». 

Про це йдеться в матеріалі «Слідства.Інфо» «Мільйони не для вас: як Мінсоцполітики розподілило гуманітарні кошти між сумнівними організаціями».

Журналістам стало відомо, що жінка не знала про свій дійсний статус керівниці. 

«Я би вам сказала, як там співпрацювали. На мене компанію оформили, а потім звідти телефонували: щоб звідти знятися, треба поїхати і заплатити немаленьку суму», — говорить Стучек.

Від Стучек журналісти також отримали копію довіреності, на ім’я Кирила Бендерського про право бути представником жінки з питань, що будуть стосуватися компанії. «Слідство.Інфо» зв’язалося з цим чоловіком і він теж нічого не знає ні про цю фірму, ні про Олену Стучек.

«Є ймовірність, що моє ім’я методом «наукового тику» обрали і я став щасливим володарем якоїсь довіреності», — пише в одному з месенджерів Бендерський. 

Нагадаємо, що на початку березня 2022 року Мінсоцполітики, очолюване Мариною Лазебною, відкриває гуманітарний рахунок для допомоги українцям, що через війну залишились без власного дому та засобів для існування. За перші місяці повномасштабної війни на гуманітарний спецрахунок надійшло понад 625 мільйонів гривень.

Журналісти проаналізували п’ять організацій, які, згідно з матеріалами офіційного слідства, що опинилися у розпорядженні «Слідства.Інфо» на умовах анонімності, отримали майже 164 мільйони гривень від Міністерства соціальної політики. Під час і розслідування журналісти помітили, що не пов’язані між собою спілки та фонди переказували гроші одним і тим же компаніям, серед яких — жодного відомого підприємця, що міг би постачати продукцію у великих об’ємах. До того ж гуманітарну допомогу вдалося отримати не всім адресатам. 

Читайте також:  Шлях «АллатРи» до кінця світу: офшори на Кіпрі та російський слід