Ігор Насалик, експарламентар та Міністр енергетики з 14 квітня 2016 по 29 серпня 2019 року, подав позов до Національного агентства з запобігання корупції. Він вимагає НАЗК скасувати довідку про перевірку декларацій Насалика за 2018 та 2019 роки, внаслідок яких у нього виявили незадеклароване майно на 34,6 та 29,6 млн грн відповідно.
Позов розглядає скандальний Окружний адміністративний суд Києва.

Про це стало відомо з повідомлення прес-служби ОАСК. «Серед вимог позову — визнати протиправними та скасувати довідки НАЗК від 11.09.2020 року про результати проведення повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 та 2019 рік, поданої Насаликом Ігорем Степановичем, — ідеться в повідомленні».

Про результати цієї перевірки декларацій в НАЗК повідомили 23 вересня поточного року. Незадеклароване майно тоді виявили в іще низки чиновників — зокрема, Міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба та ексзаступника голови Шевченківської райдержадміністрації в Києві Віктора Андрєєва. «За результатами перевірок НАЗК направило до Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань та Національної поліції 42 обґрунтованих висновки про виявлення ознак кримінального правопорушення (ст. 366-1 ККУ), — ішлося тоді в повідомлення агентства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник кіберполіції Олександр Гринчак просить суд заборонити перевіряти його спосіб життя

Це не перший конфлікт Ігоря Насалика із НАЗК. Торік перевірка агентства виявила, що іще 2014 року Насалик позичив у фізичної особи $1,249 млн. Він не вказав це в декларації ані за цей рік, ані за наступні роки. 9 липня минулого року детективи Національного антикорупційного бюро вручили Насалику відповідну підозру. Відтоді справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.