Президент України Володимир Зеленський призначив членкинею Вищої ради правосуддя (ВРП) суддю Господарського суду Києва Оксану Блажівську. 

Про це Слідство.Інфо дізналося з указу президента.

Вища рада правосуддя — це єдиний орган, який може призначати й звільняти суддів, і загалом відповідає за врядування в суддівській системі. 

Блажівська була однією з трьох фіналісток конкурсу у ВРП, яких громадські активісти називали недоброчесними. Її батько, Євген Блажівський, працював заступником Віктора Пшонки, генерального прокурора часів Віктора Януковича. У 2010 році Блажівський побудував будинок площею майже 1,3 тисячі квадратних метрів в елітному передмісті Києва, який записав на дружину. 

Крім батька, Блажівська має інших впливових родичів. Згідно з даними проєкту Слідства.Інфо «Суддівська кров», молодшу сестру Блажівської Наталію торік обрали суддею Верховного Суду. Раніше вона працювала суддею Окружного адмінсуду Києва. Також Наталія Блажівська стала членкинею Комісії з питань правової реформи при Офісі Президента.

Оксана Блажівська стала суддею Господарського суду міста Києва у 2010 році. Раніше, за інформацією PROSUD, працювала помічницею нотаріуса. За інформацією активістів, саме після призначення батька в Генпрокуратуру Блажівська «стрімко піднялася» в кар’єрі.

Згідно з декларацією Оксана Блажівська у 2018 році заробила майже 500 тисяч гривень. Ще близько 50 тисяч гривень вона отримала від викладацької діяльності й 13 тисяч гривень — відсотків від рахунку в банку, де зберігає 110 тисяч гривень. Також зберігає готівкою майже 280 тисяч гривень і близько 6 тисяч доларів.

Її донька, Соломія Зелінська отримала 36 тисяч доларів та 100 тисяч гривень аліментів від батька. А також зберігає 8 тисяч гривень на банківських рахунках і 3 тисячі євро готівкою.

Блажівська проживає у квартирі своєї доньки площею 110 квадратів і користується автівкою батька — Jeep Grand Cherokee 2011 року випуску. Також Блажівська задекларувала дві коштовні каблучки й ікони, оздоблені сріблом і позолотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Суддівська кров»: успішна історія «дяді Юри» та крах суддівської династії