У цьогорічний шорт-ліст конкурсу «Честь професії» потрапили одразу чотири матеріали журналістської агенції «Слідство.Інфо». Роботи журналістів видання визнано одними з найкращих одразу в трьох номінаціях. Це найбільші показники в цьогорічному фіналі премії серед усіх українських медіа.

У номінації «Найкраще подання складної теми» фіналістом стала анімована робота Дмитра Реплянчука «Жорстокий “світанок”: як поліцейські знущалися над дітьми з одеського притулку».

Текстову версію матеріалу Дмитра читайте тут.

У номінації «Найкраща аналітика» до фіналу конкурсу пройшла робота «Примарний заробіток на торгівлі мігрантами», яку наша журналістка «Слідства.Інфо» Марія Горбань зробила спільно з Обрі Белфордом, Матео Цивіліні й Гарі Каранікасом із партнерської організації «Слідства.Інфо», Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP). Матеріал про участь українців у різних ланках системи нелегальної торгівлі мігрантами читайте ось тут.

У номінації «Найкраще розслідування» представлено одразу дві роботи «Слідства.Інфо», й обидві вони — документальні фільми. Перший — «Я — бот» Василя Бідуна, Євгенії Моторевської та Дмитра Реплянчука. Для цього фільму Василь півтора місяці під прикриттям пропрацював у компанії-«ботофермі», досліджуючи, як працює ринок вихваляння чи очорнення українських політиків.

Текстову версію розслідування, підсумок кількамісячної роботи, читайте тут.

Другий фільм — «Тюрма можливостей» Катерини Лихогляд. Це масштабне розслідування про нетипове — багате, комфортне й майже вільне — життя в українських СІЗО, доступне для тих, хто має гроші та вплив.

Текстову версію резонансного розслідування — із численними фото й документами — знайдете за цим лінком.