В Офісі президента України журналістам «Слідства.Інфо» повідомили, що для проєкту «Діалоги сили» не використовують бюджетних коштів будь-яких рівнів. Його ведучою стала колишня дружина близького до Офісу президента коміка Руслана Ханумака — українська журналістка і блогерка Аліна Шаманська. Жінка каже, що прилетіла з США на запрошення заступника голови Офісу президента України Олексія Кулеби.

Про це йдеться у відповіді на запит журналістів «Слідства.Інфо» до Офісу президента України.

Ідеться про новий проєкт Офісу президента під назвою «Діалоги сили», який виходить на YouTube-каналі «Міста сили». 

Блогерка Аліна Шаманська розповіла, що отримала пропозицію від заступника голови Офісу президента України Олексія Кулеби стати амбасадоркою Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Аліна Шаманська / Фото: shuleshko_photography

Шаманська прилетіла з США для цього проєкту, куди раніше втік актор «95 кварталу» та ексчоловік блогерки Руслан Ханумак, нібито через їхнього сина. Перше інтерв’ю Аліни Шаманської з очільником Запорізької адміністрації Іваном Федоровим розкритикувала громадськість. Жінку звинуватили у непрофесіоналізмі, бо замість гострих і нагальних запитань вона цікавилася зовнішністю і вагою Федорова.

«Слідство.Інфо» кілька днів поспіль намагалося отримати коментар від Олексія Кулеби про те, за якою процедурою, критеріями та на яких підставах обрали Аліну Шаманську ведучою проєкту, а також скільки коштів з державного бюджету виділили на цей проєкт. Утім Кулеба відхиляв дзвінки від журналістів та ігнорував повідомлення у месенджері.

Водночас в Офісі президента відповіли, що амбасадорка Конгресу виконує свою роботу безоплатно.

«Співпраця Амбасадора з Конгресом носить виключно некомерційний характер, кошти бюджетів будь-яких рівнів не використовуються. Амбасадор здійснює свою діяльність на громадських засадах, яка в свою чергу ґрунтується на принципах добровільності, безоплатності, дотримання суспільних інтересів, інтересів місцевих та регіональних влад, інтересів Конгресу. Такий підхід дозволяє залучити до співпраці фахівців і лідерів думок, які поділяють цінності соціальної відповідальності та готові сприяти розвитку громадянського суспільства в Україні. Рівень залученості та формат участі Амбасадора у проєктах, заходах і подіях Конгресу визначається ним самостійно», — йдеться у відповіді на запит «Слідства.Інфо».

Журналісти також поцікавилися, на яких засадах усі інші особи, залучені до створення проєкту (водії, оператори, режисери, сценаристи тощо), виконують роботу. Однак в Офісі президента на це запитання не відповіли.

В описі ютуб-каналу «Міста сили» зазначається, що «Діалоги сили» є інформаційно-просвітницьким проєктом при Конгресі місцевих і регіональних влад, мета якого — інформувати українців про те, що відбувається у регіонах України. Першим випуском проєкту у межах стало інтерв’ю з очільником Запорізької адміністрації Іваном Федоровим. Станом на 5 вересня цей матеріал отримав 37 тисяч переглядів.

Читайте також: СБУ просить покарати суддю, який міг підробити документи для виїзду в круїз Карибськими островами