Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відклала засідання у справі щодо заволодіння 92 млн грн з бюджету Одеси під виглядом купівлі заводу “Краян” за завищеною ціною. У провадженні фігурує вісім осіб, серед яких мер Одеси Геннадій Труханов.

Про це повідомляє кореспондент “Слідства.Інфо” із зали суду 10 лютого.

Двоє адвокатів, які представляють інтереси фігурантів, не з’явилися на засідання і заочно просили суд перенести розгляд. Прокурор САП Валентин Мусіяка не заперечував щодо перенесення суду.

Апеляційна палата Антикорсуду під головуванням судді Віктора Панкулича перенесла засідання на 17 лютого.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов на засіданні в Антикорсуді 10 лютого 2020 року/ФОТО Слідство.Інфо

Нагадаємо, що детективи НАБУ з листопада 2016 року здійснюють розслідування у провадженні, у якому фігурує мер Одеси Геннадій Труханов. За даними слідства, Труханов спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії у другій половині 2016 року заволоділи коштами місцевого бюджету Одеси в сумі 92 млн грн. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ НАБУ розслідує нове провадження щодо міського голови Одеси Труханова

Корупційну схему, на думку детективів, реалізували під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу “Краян” за завищеною вартістю. У подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області.

У грудні 2016 року, за клопотанням правоохоронців, арештували гроші, сплачені за купівлю заводу.

У жовтні 2018 року до Малиновського районного суду Одеси скерували обвинувачення щодо восьми осіб, серед яких Геннадій Труханов. Утім, як зауважують в НАБУ, суд врешті виніс виправдальний вирок, не врахувавши майже всіх доказів, які надало обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Російські цінності одеського мера

Відтак наразі прокурори намагаються оскаржити це рішення в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду. Також у січні 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру ще чотирьом учасникам – імовірним фактичним організаторам та контролерам схеми заволодіння грошима бюджету Одеси. Загальна кількість осіб, задіяних у схемі, зросла до 12.