Слідчий Нацполіції з Дніпропетровської області Валерій Карабеза, якого спіймали на хабарі у 2 тисячі доларів, пішов на угоду зі слідством. Згідно з угодою, він мусить виплатити штраф — 25,5 тисяч гривень, тобто вдвічі менше за суму хабаря.

Про це йдеться в рішенні суду.

Як ідеться в документі, у квітні Карабеза отримав хабар — 2 тисячі доларів (на той час — понад 53 тисячі гривень). За це він мав змусити колегу закрити кримінальне провадження. Слідчого одразу затримали працівники військової прокуратури. Згодом Валерій Карабеза пішов на угоду зі слідством і визнав свою вину в суді. Окрім штрафу, сума якого виявилася вдвічі меншою за розмір хабаря. Також йому заборонили працювати в органах внутрішніх справ строком до двох років. Слідчий може оскаржити цей вирок упродовж місяця.

Напередодні справу затриманого на хабарі судді Малиновського райсуду Одеси Анатолія Целуха скерували до суду. У березні працівники САП спільно з детективами НАБУ та СБУ затримали його під час отримання хабаря — 2,5 тисячі доларів. 

Раніше судді Бабушкінського райсуду Дніпра, якого торік спіймали на хабарі 15 тисяч доларів, оголосили обвинувальний акт. Імовірно, йдеться про суддю Андрія Леонова, якого затримали наприкінці травня минулого року, коли він вимагав 30 тисяч доларів за винесення вироку. Йому загрожує позбавлення волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна та забороною займати певні посади впродовж трьох років.

Статуя древньогрецької богині правосуддя Феміди біля будівлі Апеляційного суду Києва. Олександр Синиця / УНІАН