«Моничу передали месседж, что, бля, вопрос Окружного суда вообще нахуй не подымал», — говорить суддя Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк після призначення Богдана Моніча головою Ради суддів влітку 2019-го.

З плівок із кабінету судді Вовка стає зрозуміло: суддя Вовк разом із чиновником часів Януковича Андрієм Портновим, тодішнім заступником голови Адміністрації президента Русланом Рябошапкою доклали руку до звільнення попередника Моніча Олега Ткачука.

Павлу Вовку це було потрібно, щоб мати вплив ще й на Раду суддів — ніяких перевірок від цієї структури і можна займатися своїми «брудними» справами.

Що таке таке Рада суддів і чому вона важлива?

Рада суддів — орган, який контролює суддівську діяльність в Україні та покликаний забезпечувати незалежність суддів. І голові Окружного адмінсуду Києва Вовку не потрібні були проблеми з ними. Відповідно, потрібен був лояльний голова. Тож Вовк за сприяння Адміністрації президента вирішив скинути тодішнього голову Ради суддів Олега Ткачука.

Як вони це зробили? Президентом України нещодавно став Володимир Зеленський. З плівок випливає, що у червні заступник голови Ради суддів Вадим Бутенко відвідав Адміністрацію президента. Організували цю зустріч, ніхто інший, як сам суддя Вовк та чиновник часів Януковича Андрій Портнов.

Незабаром після цієї зустрічі голова Ради суддів Олег Ткачук заявив про тиск на нього з боку влади. У цьому контексті він згадував Руслана Рябошапку — тоді заступника голови Адміністрації президента, а пізніше — очільника Генпрокуратури. І вже на початку липня Ткачук склав повноваження голови Ради суддів.

Олег Ткачук не влаштовував суддю Вовка, адже на нього, ймовірно, не можна було вплинути і позбутися контролю з боку Ради суддів. Новим головою став Богдан Моніч. На плівках Павло Вовк розповідає, що саме він «зіграв у Моніча» та сприяв його призначенню.

Як суддя Вовк, Портнов та Рябошапка «підминали» під себе Раду суддів — розповідає журналіст Дмитро Реплянчук