Що пов’язує найбільшу неядерну катастрофу в історії людства та старенький офіс у Дніпрі? Мережа офшорних компаній і український бізнес.
У серпні 2020-го у столиці Лівану пролунали вибухи — загинуло понад 200 людей, 6000 отримали поранення, 110 вважаються безвісті зниклими. Втратили домівку майже 300 тисяч жителів.
Ця катастрофа зруйнувала єдиний головний порт країни і сприяла економічній кризі, яка викликала масову міграцію і поставила Ліван на поріг громадянської війни. Причиною вибухів у Бейруті стали тонни аміачної селітри, яку зберігали неподалік порту. Але як ця селітра там опинилася і як до цього причетні українці бізнесмени?
Корабель із небезпечними хімікатами зробив технічну зупинку у порту Бейрута. Через борги та технічні дефекти корабель довгий час залишався у місті, а потім — потонув. Селітру ж перенесли у сховище порту, оскільки на неї більше ніхто не претендував — орендар корабля оголосив себе банкрутом, а замовники з Мозамбіку і британський перевізник відмовилися від вантажу.
Наші партнери, журналісти з Organised Crime and Corruption Reporting Project, з’ясували: справжніми власниками цієї селітри були українські бізнесмени з Дніпра — вони пов’язані судном із небезпечним вантажем через низку офшорних компаній.
Як саме українці причетні до вибуху у Бейруті — розповідає журналістка Яніна Корнієнко у матеріалі «Таємниці Слідства»