Слідчий комітет Росії висунув обвинувачення безробітним Магомеду Гаджиєву та Роману Галушко у викраденні ексгенерала ФСБ та вимаганні грошей.

Про це повідомляє OCCRP з посиланням на «Коммерсантъ».

Слідство встановило, що зловмисники дізналися, що ексгенерал ФСБ Олександр Пастушков може зберігати у своєму заміському будинку значну суму грошей, і почали слідкувати за ним. Вони викрали його в Москві та відвезли в підмосковне місто Видне, де, в орендованому закинутому будинку, били та катували Пастушкова, щоб той зізнався, де ховає гроші.

Ексгенерал, за версією слідства, таки розповів викрадачам, що закопав гроші на ділянці біля свого дому в селі Младеново в Підмосков’ї. Дізнавшись про це, обвинувачувані приїхали туди та викопали сім пластикових контейнерів, в яких були 5 мільйонів доларів. Після того, як Гаджиєв та Глушко знайшли гроші, вони вивезли Пастушкова з будинку та висадили на дорозі.

У поліцію про інцидент повідомили лікарі, до яких звернувся ексгенерал. На той час слідчий комітет уже порушив справу про його вбивство.

ФСБ затримала Гаджиєва та Глушка й вилучила в них близько 30 тисяч доларів. Решту грошей вони встигли витратити на «нові машини, ресторани й дівчат».

Спершу обидва фігуранти визнавали свою провину, але згодом заперечили обвинувачення та перестали спілкуватися зі слідчим. Тепер вони кажуть, що не брали участі у викраденні ексгенерала, та не вимагали в нього гроші.

Водночас сам Пастушков тепер стверджує, що його викрали помилково, переплутавши з кимось з багатих людей, а гроші на своїй ділянці він нібито не заривав.

У 2018 році слідчий комітет вилучив в ексгенерала 1,2 мільйона доларів і 5 мільйонів рублів, а в його доньки — ще 615 тисяч рублів. Суд установив, що Пастушков окрім зарплати у ФСБ «мав інші джерела, з яких він отримував значний дохід».

Фото УНІАН