Національне антикорупційного бюро оголосило про початок конкурсу з обрання Ради громадського контролю. Цьогоріч раду при бюро обирають уже вп’яте.

Рада громадського контролю створена для забезпечення прозорості й цивільного контролю за діяльністю НАБУ.

«Вона є чи не єдиним незалежним від впливу, дієвим та ефективним громадським органом», — прокоментував «Слідству.Інфо» чинний член ради при НАБУ Віталій Устименко.

За його словами, рада дозволяє громадськості не тільки здійснювати контроль за бюро, але й безпосередньо впливати на його рішення.

Що таке Рада громадського контролю НАБУ, навіщо вона потрібна і хто може стати її членом — розповідає «Слідство.Інфо».

ЩО ТАКЕ РАДА ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ І ДЛЯ ЧОГО ВОНА НАБУ

Подібні ради діють при міністерствах й інших державних органах, незабаром Рада громадського контролю повинна також запрацювати при Державному бюро розслідувань (ДБР). Загалом, за словами Віталія Устименка, подібні ради при держорганах — «цілком адекватна європейська практика».

Громадська рада при НАБУ контролює діяльність бюро й допомагає взаємодіяти з громадськими антикорупційними організаціями. Члени ради ходять на засідання бюро, ознайомлюються з планами, діяльністю та звітами НАБУ, а також затверджують щодо них свої висновки. 

Двоє представників ради входять до Дисциплінарної комісії, де розглядаються різні порушення детективів бюро. Дев’ятеро — до конкурсних комісій, які відбирають нових співробітників НАБУ.

Організацію роботи та підтримку діяльності ради забезпечує Секретаріат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «ПЛІВКИ» НАБУ: СУДДЯ ПАВЛО ВОВК МІГ КОНТАКТУВАТИ З АНДРІЄМ БОГДАНОМ І ЇЗДИВ НА БАНКОВУ ПІСЛЯ ІНАВГУРАЦІЇ

У центрі — чинна голова Ради громадського контролю НАБУ Галина Янченко. Публічна дискусія «Функції НАБУ-САП та результати роботи. У кого питати про вироки». Київ, Ihub, 29 листопада 2018 року. Facebook Рада громадського контролю НАБУ

Рада громадського контролю розповідає про діяльність НАБУ та ініціює дискусії щодо неї. Зокрема, після виходу сюжету «Наших грошей» про зустріч Артема Ситника з представниками Володимира Зеленського, члени ради назвали неприпустимими зустрічі з кандидатами в президенти. А після розслідування про розкрадання в Укроборонпромі — наполягали на відстороненні працівників бюро, які фігурували в ньому.

«Ми наполягали, зокрема, на відстороненні заступника директора НАБУ Гізо Углави, але цього не відбулося. — розповів Віталій Устименко. — Відсторонили лише деяких детективів і їхнього керівника. Бували випадки, коли до наших рішень не прислуховувалися, але тоді це несе репутаційні ризики для самого бюро».

ХТО МОЖЕ СТАТИ ЧЛЕНОМ РАДИ ГРОМАДСЬКОГО КОНТРОЛЮ НАБУ

Рада складається з 15 людей, яких вибирають на відкритому інтернет-голосуванні.

Кандидатів подають громадські організації, діяльність яких пов’язана із запобіганням і протидією корупції. Одна організація може подати на конкурс трьох кандидатів. З 8 по 17 травня їм потрібно надати документи. Зокрема, заяву про участь у конкурсі, автобіографію, рішення організації про висунення кандидата, мотиваційний лист, електронну декларацію кандидата тощо.

Голосування відбуватиметься 30 травня на сайті НАБУ, результати оприлюднять 6 червня. Членів Ради громадського контролю обиратимуть на один рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ ЗАВЕРШИЛО СЛІДСТВО У СПРАВІ «КОРОЛЯ КОНТРАБАНДИ» ВАДИМА АЛЬПЕРІНА