На момент обрання до парламенту три десятки кандидатів у депутати були безробітними. Майже всі — від партії «Слуга народу». Серед них є люди із забезпечених родин, екснауковці, блогери, а також колишня бухгалтерка. Втім, тепер вони працевлаштовані. У Верховній Раді. 

Про кількох колишніх безробітних — майбутніх депутатів — розповідає Слідство.Інфо.

Депутатка з Маріуполя Маргарита Шол у Верховну Раду пройшла за списком «Слуги народу». Раніше працювала бухгалтеркою в Українському інституті сталевих конструкцій імені Шимановського. Тепер, як закидають їй деякі користувачі в мережі, безробітна Маргарита весь вільний час «присвячує салонам краси та фітнес-клубам». Принаймні, до початку роботи парламенту. 

У мережі колишній бухгалтерці Маргариті Шол закидають, що вона, мовляв, увесь вільний час «присвячує салонам краси та фітнес-клубам». Фото — Facebook

Ще одна безробітна зі «Слуги народу» — Елла Рєпіна. Вона родом з Донецької області, навчалася в Донецькому державному університеті, здобула ступінь кандидата економічних наук, доцент кафедри маркетингу та комерційної справи Донецького державного університету економіки і торгівлі. Працювала економістом кредитного відділу банку «Донкредитінвест». Нині живе в Києві. 

Раніше вона займалася бізнесом — з 2011-го й донедавна співволоділа аграрною фірмою «Благодатнівське-2011» разом з чоловіком Григорієм Рєпіним. На відміну від безробітної дружини, чоловік займається бізнесом і дотепер — він співвласник кількох компаній, зокрема «Шахти Похила» в Чистяковому Донецької області. Це підприємство розташоване на наразі непідконтрольній українській владі території. 

Григорій Рєпін, до речі, також має досвід у політиці: він був помічником нардепа з «Партії регіонів» Віктора Турманова, й сам був депутатом Донецької облради 6 скликання. 

У поки що безробітної майбутньої депутатки у власності є Range Rover 2014 року, який може коштувати від 55 до 90 тисяч доларів. А її чоловік володіє Toyota Camry 2017 року. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній КВК-шник Борзов став керівником Державного управління справами

Майбутня «слуга народу», 25-річна Анна Колісник з Харкова — теж нинішня безробітна. Вона закінчила юридичний факультет Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Міжнародне право». На виборах президента у 2019 році була довіреною особою кандидата Володимира Зеленського у 168-му окрузі на Харківщині. 

За даними Слідства.Інфо, ймовірно, Колісник має спільну прописку в Києві з працівником прокуратури Криму Олегом Валендюком. Донедавна він очолював головне управління СБУ Києва та Київської області. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Юристи розводять руками»: майбутня депутатка від «Слуги народу» про свій бізнес у Криму

Ще один безробітний — Сергій Гривко з Чернігова. Слідству.Інфо Гривко пояснив, що роботу просто не шукав. «А в депутати пішов, щоб розвивати країну», — сказав він. 

Раніше працював менеджером зі збуту «ЧернігівГазСпецСервіс» і молодшим науковим співробітником у Чернігівському державному інституті економіки та управління. У 2015 році балотувався до Чернігівської міськради від партії «Наш Край». Засновник двох громадських організацій — «Добровольці» та «Український центр протидії злочинності». Слідству.Інфо Гривко сказав, що в Раді збирається працювати в аграрному комітеті. 

Наразі безробітний, засновник кількох громадських організацій Сергій Гривко сказав журналістам, що «пішов у депутати пішов, щоб розвивати країну». У парламенті він працюватиме в аграрному комітеті. Фото — Facebook

Ростислав Тістик син львівського бізнесмена й колишнього депутата міськради також пройшов у парламент від «Слуги народу». Дядько Ростислава, Володимир Тістик, так само був депутатом Львівської міськради. Брати Тістики — бізнесмени. Вони займаються орендою нерухомості й торгівлею. 

А от Ростислав наразі безробітний. На сайті партії «Слуга народу» йдеться лише про його освіту та волонтерство в «Зе команді». Слідство.Інфо не знайшло інформації про те, що він хоч десь працював. 

Слідство.Інфо не знайшло інформації про те, що майбутній нардеп від партії Володимира Зеленського Ростислав Тістик (праворуч), раніше хоч десь працював. Фото — Facebook

Євгенія Кравчук — також безробітна із «Слуги народу». Вона експертка з комунікацій і голова пресофісу партії. Працювала в журналістиці, була продюсеркою і сценаристкою. Раніше — керівницею пресслужби партії УКРОП. Також була помічницею депутатів Ірини Константкевич з УКРОПу та Сергія Тігіпка з «Партії регіонів». Була Кравчук і партнеркою у New Center Consulting. У відкритих джерелах немає інформації про цю компанію.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зе адміністрація» президента: хто ці люди?

Серед кандидатів, які пройшли в раду від «Слуги народу» є також Єлизавета Богуцька. Вона лікар з Криму, яка після переїзду в Київ стала блогеркою. Щоправда, це наразі не вважається офіційною зайнятістю.