«Слідство.інфо» в рамках постійної рубрики про статки чиновників «Голуби сизі» підготувало матеріал про імперію нерухомості першого заступника начальника управління ДФС в місті Київ Миколи Ільяшенка. Родина податківця володіє одинадцятьма квартирами, нежитловими площами на понад тисячу квадратних метрів та коштовними прикрасами.  

З активістом Автомайдану та учасником бойових дій Євгеном Шевченком наша знімальна група зустрілася під столичною податковою. Об’єктом його уваги став один з очільників київського управління ДФС Микола Ільяшенко. Родині чиновника належить вражаюча  кількість майна на десятки мільйонів гривень, коштовні прикраси та готівка.

c5d039ba8f3f7e206da32363a4dd1308

«Всю жизнь работал в органах государственных, в частности, в налоговой, но является миллионером. Захотелось прийти и пообщаться с ним лично, может, он расскажет законы успешного ведения бизнеса, как стать миллионером», — говорить Євген Шевченко.

Потрапити на прийом до чиновника Євгену Шевченку вдалося лише один єдиний раз. Ось, як описує цю зустріч активіст.

«Первый раз пришел, просьба была одна, написать заявления в НАЗК и НАБУ с просьбой проверить его декларацию на соответствие нынешнему законодательству, он сказал, что он уезжает на неделю в Европу, праздновать День рождения, и что по возвращении он обязательно напишет и позвонит мне и даст копию этого заявления, он записал мой номер телефона, но, к сожалению, не позвонил», — додає Євген Шевченко.

«Матеріальне становище Ільяшунка помітно поліпшилося вже за президентства Віктора Януковича. Загалом же родині Ільяшенків належить 11 квартир та комерційні площі на понад тисячу квадратних метрів»

Микола Ільяшенко все життя служить державі. Працював в податковій міліції, очолював податкові інспекції кількох районів столиці, Борисполя та Вишневого. Матеріальне становище помітно поліпшилося вже за президентства Віктора Януковича. Левову частину майна родина придбала протягом 2011 — 2014 років. Загалом же родині Ільяшенків належить 11 квартир та комерційні площі на понад тисячу квадратних метрів. 

ba7df061dea85e000d697716dfca8c6f

У розпал протистояння на Майдані дружина податківця Тетяна Ільяшенко купила маєток в передмісті Києва. Будинок на 330 квадратних метрів розташований у закритому котеджному містечку. «Успішні сусіди, тиша та безпека» — так описують комплекс самі забудовники. Допомогти в оцінці майна родини Ільяшенків «Слідство.інфо» попросило фахівця з нерухомості Дениса Седакова.

«Коттедж такого плана, полностью уже заселенный, то полная сумма — это не менее 10 миллионов гривень» — так фахівець оцінив будинок родини Ільяшенків.

a564e59e95446e97173f52c09371c4a5

В селі Гора, розташованому поряд з аеропортом «Бориспіль», родина має також земельні ділянки. В кінці 2015 року Тетяні Ільяшенко віддали у користування 24 сотки рекреаційної зони на території Бориспільського лісгоспу. Колишній очільник Київщини Володимир Шандра своїм розпорядженням передав землю дружині податківця на 30 років. Саме ця ділянка з лісом — по сусідству з родинним маєтком Ільяшенків. І хоч у відповіді лісгоспу йдеться, що земля виділялася «для культурно-оздоровчих цілей», насправді, — для покращення житлових умов поважної родини.

fa3d4752ef8fa6585125e7e74b997145

Ще 25 соток, недалеко від маєтку, належать самому Миколі Ільяшенку, землю чиновник також придбав в 2013 році.

Як з’ясувало «Слідство.інфо», в холодну пору року родина Микола Ільяшенка мешкає в апартаментах на лівому березі столиці.

«Один из лучших домов на левобережье, если не самый лучший на сегодняшний день, близко к Днепру, и, конечно, с пентхаусов замечательный вид на Лавру открывается», — пояснює фахівець з нерухомості Денис Седаков.

Площа квартири складає понад 200 квадратних метрів. За аналогічні об’єкти в цьому будинку просять від 10 до 13 мільйонів гривень. В оголошеннях зазначається, що це житло віп-класу. Квартира оформлена на дружину Миколи Ільяшенка, однак, спілкуватися з нашою знімальною групою Тетяна Миколаївна відмовилася.

715456fdb288fb21a2ff8345f22a2810

Володіє Тетяна Ільяшенко квадратними метрами ще в одній елітній новобудові в центрі столиці, в житловому комплексі на бульварі Лесі України. Ріелтори зазначають, що це житло преміум-класу. Вартість одного квадратного метра складає понад 100 тисяч гривень. Аналогічну квартиру на сайтах оголошень пропонують за 7 мільйонів гривень.

37d8fc998bada317d75480334703247d

Ще одна перлина колекції нерухомості родини податківця – це квартира в історичному будинку біля Хрещатика. Попри поважний вік будівлі, за ціною квадратних метрів вона не поступається елітним новобудовам.  Її ринкова вартість на сьогоднішній день складає понад 7 мільйонів гривень.

«Это недвижимость, которую всегда можно продать, это эксклюзивная недвижимость», — додає Денис Седаков.

«В 2015 році літні батьки чиновника позичили синові один мільйон гривень»

Крім того, «Слідство.інфо» розшукало ще 4 дорогих квартири, яких немає в декларації чиновника. Нерухомість оформлена на літніх батьків податківця. Зокрема, 3 квартири в Ялті, їх Ільяшенки-старші придбали протягом 2006 — 2013 років. Свій куточок родина Ільяшенків має також в Одесі.  Квартира в престижній Аркадії на понад 80 квадратних метрів, яка розташована недалеко від Чорного моря, оформлена на батька податківця Віктора Єфремович.

1d9eac8063da4e76946c76fb9807f6de

Миколі Ільяшенку пощастило не лише з дружиною, але й з іншою ріднею. В 2015 році літні батьки чиновника позичили синові один мільйон гривень, мабуть, це решта, яка лишилася після купівлі дорогої нерухомості. 

ee616530bf1a43d004bc7e59b77011ae

Після зустрічі активіста Євгена Шевченка з Миколою Ільяшенком минуло 2 тижні. Вдруге він навідався до податкової вже з нашою знімальною групою. Відповідати на питання замість Миколи Ільяшенка вийшла прес-секретарка столичної податкової.

«Він записав мій номер телефону, обіцяв зателефонувати, але не зателефонував», — пояснив Євген Шевченко.

Співробітниця податкової передала інформацію від Миколи Ільяшенка.

«Я хочу передати вам інформацію, що Микола Вікторович зараз на виїзді, він пам’ятає ваш телефон, він вам зателефонує сьогодні, о третій годині і на понеділок він назначить вам зустріч», — повідомила прес-секретарка.

Однак, того самого понеділка ми чекаємо досі. На зв’язок чиновник більше не вийшов. Під час зустрічі з активістом свої статки Ільяшенко пояснив традиційно.

«Он объяснил мне, что у него очень успешная жена, у нее успешный бизнес», — розказує Євген Шевченко.

«Фірми дружини або світили мінімальні прибутки, або працювали в мінус. Можливо, фірми Тетяни Ільяшенко отримували великий дохід, але мінімізували його, щоб менше платити податків»

«Слідство.інфо» спробувало розшукати успішний бізнес Тетяни Ільяшенко, який дозволив би накупити стільки елітної нерухомості. Насправді ж, її бізнес-успіхи виявилися більш, ніж скромні. Дружина податківця мала частку в приватній фірмі «Румта», але наразі вийшла із засновників. Також вона є власницею підприємства «Валерія». Пошуки привели нас в промзону столиці, виявилося, що фірма прописана  на території комунального підприємства. Секретарка пояснила, що на території їхнього підприємства немає жодної приватної компанії.

«Це виключено, я вже 7 років тут працюю, ні разу нікому наші площі не здавалися», — додала вона.

Ми отримали фінансові звіти двох компаній дружини податківця. Цифри суперечать словам чиновника. Фірми його дружини або світили мінімальні прибутки, або взагалі працювали в мінус. Можливо, фірми Тетяни Ільяшенко отримували великий дохід, але мінімізували його, щоб менше платити податків? Цікаво, як до цього ставиться сам впливовий податківець?

72a8740c287be9185759f608eab8d6b2

Тетяня Ільяшенко також є фізичною особою-підприємцем, їй належить аптека на лівому березі. Ймовірно, вона і є головним джерелом прибутку, який вказаний в декларації. Однак, її дохід, як фізичної особи-підприємця, навряд чи покриває витрати на купівлю елітної нерухомості. Останні роки дружина податківця декларувала дохід, який не перевищував 1 мільйон гривень на рік. До речі,  приміщення аптеки майже на сто квадратних метрів, також у власності дружини. Ми спробували спитати про численне майно у самої Тетяни Миколаївни. Але дружини податківця на місці не виявилося, за номером телефону, який ми залишили, вона також на зв’язок не вийшла.

Активіст Євген Шевченко  в успішний бізнес дружини податківця не вірить.

«Для себя я сделал вывод, что это ложь, потому что, если бы это была правда, если бы ему нечего было скрывать, он бы абсолютно спокойно встретился бы и со мной, и с вами бы пообщался, это было бы лучшим показателем для него лично», — розказує Євген Шевченко.

«Класична ситуація по податковій інспекції, і по податковій взагалі, це питання з відшкодуванням податку на додану вартість, відомо, що воно здійснюється не безплатно»

Аби дати можливість Миколі Ільяшенку пояснити походження статків, наша знімальна група протягом 2-х тижнів чатувала на нього під податковою. Але жодного разу чиновник не погодився на спілкування.

«У меня есть же время, я отвечу Вам письменно. Я не хочу на камеру…», — відмовився від інтерв’ю чиновник.

Якщо офіційний дохід від підприємницької діяльності і близько не покриває всіх витрат на численне майно, то на чому ж насправді збагатилася родина Ільяшенків? Про оборудки, на яких можуть нелегально заробляти гроші податківці, розповів колишній заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук.

f6fe3c4b67e4468dd20c52661ba11c1f

«Класична ситуація по податковій інспекції, і по податковій взагалі, це питання з відшкодуванням податку на додану вартість, відомо, що воно здійснюється не безплатно. І просто різні посередники пропонують послуги різного характеру. Знову ж таки, щось можна в акт включити. З індивідуальними податковими роз’ясненнями – десь можна так сказати, десь інакше сказати», — пояснює Костянтин Лікарчук.

Головний герой нашого матеріалу — перший заступник начальника головного управління ДФС Києва Микола Ільяшенко обіцяв власноруч написати заяви до контролюючих органів з проханням перевірити його статки. Оскільки, чиновник не знайшов на це часу, «Слідство.інфо» прийде йому на допомогу. Наша редакція вже підготувала листи до НАБУ та НАЗК та сподівається на об’єктивність антикорупціонерів. Адже, без гучних справ та справедливих покарань, боротьба з корупцією так і залишиться гаслом на папері та в  промовах топ-політиків.

/Євгенія Моторевська, Слідство.Інфо