Шевченківський суд Києва розглядає справу щодо вбивства підлітка біля фунікулера, в якому підозрюється співробітник Управління державної охорони Артем Косов. Очевидці та за сумісництвом друзі вбитого хлопця заявляють про погрози, а матір підозрюваного у вбивстві під час останнього засідання плюнула журналістці в обличчя. Небайдужі громадяни підтримують родину загиблого хлопця та слідкують за розглядом суду, очікуючи на справедливий вирок. Журналісти «Слідства.Інфо» вирішили дослідити біографії трьох суддів, які виноситимуть вирок працівнику УДО. 

Про це повідомляє «Слідства.Інфо». 

Справа про вбивство 16-річного підлітка Максима Матерухіна на київському фунікулері викликала обурення у багатьох людей. За версією слідства, 7-го квітня 2024 року на верхній станції столичного фунікулера п’яний співробітник Управління державної охорони Артем Косов почав чіплятися до групи підлітків. Біля вагона чоловік штовхнув 16-річного Максима Матерухіна, хлопець під час падіння розбив головою скло та отримав смертельний поріз шиї, від крововтрати з якого помер до приїзду лікарів. 

Чоловіка звинувачують у вчиненні умисного вбивства з хуліганських мотивів (частина 2 статті 115 КК України). Ця стаття передбачає від 9 до 15 років ув’язнення. 

Цю справу у Шевченківському суді Києва слухають три судді — Марина Антонюк, Оксана Хардіна та Оксана Голуб.  

ОКСАНА ГОЛУБ

Оксана Голуб  — суддя Шевченківського районного суду Києва. У 2014-му служителька Феміди розглядала справи Майдану та позбавляла активістів права керувати транспортними засобами. 

Суддя Оксана Голуб

Суддя Оксана Голуб

Окрім цього, у 2017 році Оксана Голуб обрала запобіжний захід сину Нестора Шуфрича за порушення ПДР та заподіяння тілесних ушкоджень. Тоді суддя відправила Шуфрича-молодшого під домашній арешт, батько взяв сина на поруки.  

Пізніше, у 2018 році суддя Голуб повернула обвинувальний акт щодо екснардепа Миколи Мартиненка, який підозрювався у розкраданні 500 тис. грн, пізніше її рішення скасував Апеляційний суд. У червні 2024 року нардепа виправдав Федеральний кримінальний суд. 

Конвертуй гривні у викриття поганців, наділених владою. Підтримай нас одноразово або стань частиною «Слідство-клубу»

У 2015-2020 роках Оксана Голуб була головуючою суддею у справі експрокурора Сергія Нечипоренка. Чоловік Оксани Голуб був підлеглим Нечипоренка під час роботи в прокуратурі. Суддя ж зазначала, що не вважає це конфліктом інтересів. 

Правоохоронці спіймали Нечипоренка в момент передачі йому $150 тис., які він нібито вимагав у фігуранта справи за закриття кримінального провадження. Невдовзі експрокурор вийшов під заставу, а з його майна зняли арешт. Через два тижні після затримання прокурор розлучився зі своєю дружиною Іриною Ореховою й відразу уклав договір про розподіл майна. Вже ексдружині Нечипоренко передав майже всю записану на нього елітну заміську нерухомість та автівки преміумкласу.

Згодом журналісти проєкту «Схеми» знайшли у його родини цілу низку майна — в Україні та за її межами — яке було придбане зокрема вже й після затримання на хабарі. Розслідування у справі щодо хабаря триває, щоправда, остання згадка про його рух, яка є у судовому реєстрі, датується 2020 роком.

ОКСАНА ХАРДІНА

Оксана Хардіна — друга суддя, яка розглядає справу про вбивство підлітка співробітником УДО. У 2022 році служителька Феміди отримала 10 320 грн соціальної підтримки та 10 000 грн виплати від Кабінету міністрів України, при тому декларуючи особисті заощадження у розмірі $16 тисяч

Суддя Оксана Хардіна 

Суддя Оксана Хардіна

Пізніше, у 2023 році Оксана Хардіна скасувала арешт, накладений на компанію «Гідросили Груп», яка постачала росіянам гідравлічні насоси для танків. Таке рішення суддя ухвалила внаслідок того, що, на думку суду, слідство з часу арешту майна не надало доказів у співпраці компанії з Росією. 

МАРИНА АНТОНЮК

Марина Антонюк  — суддя-спікерка Шевченківського районного суду Києва, третя служителька Феміди, яка розглядає справу. У грудні 2013 року Антонюк позбавила водійських прав учасника автопробігу до «Межигір’я», а у січні 2014 року керуючи колегією суддів, суддя відмовилася звільнити від відповідальності активіста Володимира Кадуру. 

Суддя Марина Антонюк 

Суддя Марина Антонюк

Нагадаємо, 5 лютого Шевченківський районний суд Києва слухав справу про вбивство підлітка біля фунікулера. На засіданні по справі були присутні знайомі та родичі загиблого, які свідчили проти обвинуваченого. 

Пізніше після ухвали рішення у мережі з’явилась інформація про погрози підліткам з боку сторони захисту та напади матері обвинуваченого на журналістку.  Суд залишив Косова під вартою. Через статус військовослужбовця чоловік перебуватиме під час запобіжного заходу на гарнізонній гауптвахті, яка більше схожа на гуртожиток, ніж СІЗО.

Читайте також: Справа Ратушного та захист дисертації у Татарова: що відомо про суддю, яка повторно закрила генерала Галушкіна у СІЗО