4

Брати Дубневичі. Львівські підприємці, власники місцевих ЗМІ, меценати, винахідники, народні депутати та мисливці. Власники елітної нерухомості та сотень гектарів землі. А також – фігуранти численних журналістських розслідувань.

DYBNEVICH_screen 3Ярослав та Богдан Дубневичі – найскандальніші львівські бізнесмени, які заробили свій основний капітал на багатомільярдних тендерах «Укрзалізниці». Та після серії гучних скандалів великі підприємства Дубневичів, які годуються на державних закупівлях, обрали іншу тактику, яка гарантує братам-нардепам безпроблемне існування.

Експерти помітили, що з головним підприємством Дубневичів – КРТ – почала працювати мережа компаній-метеликів, які виконують роботу лише на паперіі акумулюють бюджетні кошти на своїх рахунках.

DYBNEVICH_screen 4МИРОСЛАВ СІМКА, експерт з держзакупівель:

– Це є суть конвертації –  отримати кошти без виконання робіт.

Через співпрацю з сумнівними підприємствами КРТ Дубневичів у 2015 році потрапило під приціл ДФС.

ЛЮБОВ ШАХРАЙЧУК, заступник начальника львівської ДФС:

– Проведеним аналізом діяльності підприємства і на підставі інформації отриманої з ДФС України було встановлено співпрацю з підприємствами з ознаками ризику. Власне, КРТ.

Податківці безуспішно намагались отримати документи від КРТ, які підтвердили б співпрацю з вісьмома такими компаніями. Фірми з київською, дніпропетровською, волинською та донецькою пропискою об’єднує велика кількість судових позовів та звинувачення у тому, що вони роками конвертували готівку з держпідприємств у різних регіонах України. Сьогодні партнери  звинувачують ці фірми у фіктивності, а самі вони судяться з податковою, щоб визнати перевірки недійсними.

Львівські податківці скаржаться – підтвердити чи спростувати звинувачення наразі неможливо. Здійснити планову перевірку за 2014-й та чотири позапланові інспекції через ризикові грошові операції їм не вдалося.

ЛЮБОВ ШАХРАЙЧУК, заступник начальника львівської ДФС:

– Були видані накази на проведення перевірок, однак жодного разу підприємство КРТ наших представників до перевірок не допустило.

Юристи КРТ також взяли на озброєння стратегію цих фірм і захищаються рішеннями про визнання наказів податківців на перевірку недійсними.

ЛЮБОВ ШАХРАЙЧУК, заступник начальника львівської ДФС:

– Не було застосовано арешту, поки не вирішиться питання по позовах їхніх.

Важко уявити, щоб пересічний український підприємець судився з податковою або не пускав інспекторів на перевірку. Однак КРТ Дубневичів – не рядове підприємство. Обидва брати – члени фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді України.

DYBNEVICH_screen 6Брати Дубневичі – наче флюгери. Вони прекрасно орієнтуються у політичних циклонах. У 2004-му Ярослав Дубневич був членом БЮТу, та коли Тимошенко потрапила до в’язниці – призупинив своє членство у партії. Чималі статки роблять Дубневичів бажаними членами-спонсорами будь яких партій. Нещодавно  брати стали членами партії УДАР, яка згодом влилась у президентський блок «Солідарність». Та й сам Петро Олексійович підтримує львівських олігархів.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України:

Звичайно, моя політична сила підтримає тих кандидатів, яких висунув блок Віталія Кличка. Наскільки мені відомо, Дубневічі відносяться саме до цих кандидатів.

Підтримку електорату на місцях забезпечують освітяни, сільські футбольні клуби та церква. Ще у 2012-му Богдан Дубневич витратив майже 55 тисяч гривень на брендовані альбоми для вчителів та школярів, ще 185 тисяч – на футбольні команди. За півмільйона його гривень більше 5-ти тисяч прочан з’їздили до Зарваниці та інших паломницьких міст України. Окремо Дубневич оплатив поїздку до Ізраїлю 80-ти настоятелям храмів Львівщини.

– Чому церква має бути відлучена від держави? Ну, бо так є по закону. Ну а чому церква має бути відлучена від держави?

– Тобто, це має бути одне тіло, так?

– Ну та однознчно.

Минулорічне «шкільне» відео з Богданом Дубневичем шокувало всіх.

– За наше оновлене подвір’я ми вдячні народному депутату Богдану Дубневичу.

– ДЯКУУУУУЄЄЄЄЄМО!!!

Юристи категоричні: отримання допомоги напряму посадовими особами є підстава для корупційної відповідальності.

ДАНИЛО МОКРИК, політичний оглядач:

– Якщо це було здійснено напряму народним депутатом, то в діях керівництва школи є корупція.

Зароблені кошти Дубневичі не лише жертвують виборцям, а й вкладають у нерухомість. Улюблена інвестиція братів – комунальне майно в центрі Львова.

DYBNEVICH_screen 11Понад 60 квартир, 2 десятки будинків, 30 нежитлових приміщень та майже 2 сотні га землі. Такі амбіції львівських бізнесменів-братів Дубневичів. Зараз ми знаходимось на території елітного торгового центру Роксолана в самісінькому центрі Львова, яке теж належить родині. Але це – лише верхівка майнової імперії новітніх галицьких королів.

Кам’яниця на Площі Ринок, 28 на початку 16 століття належала австрійському лікарю Гепнеру. Однак тепер належить Богдану Дубневичу – він купив її за майже 17 млн грн. Це пам’ятка архітектури, всіяна латинськими написами як ось: «Вхопити Бога за бороду», або ж «Де багатство, там і друзі».

DYBNEVICH_screen 5Також в Богдана Дубневича є квартира на Дніпровській набережній та будинок на 883 квадрати в елітному Козині під Києвом. Цікаво те, що квартира перейшла у власність за рішенням суду, яке в реєстрі нам знайти не вдалось, а свідоцтво про право власності на будинок взагалі відсутнє. Однак Богдан Дубневич запевняє – з документами все в порядку, адже тим займаються його юристи.

– Я можу вам надати. Мені здається, що це на Набережній, там видно Дніпро і Києво-Печерську Лавру, там є два закінчених і один незакінчений будинок.

Старший брат володіє двома квартирами та майже 3 га землі у Ялті, поблизу Ластівчиного гнізда.

– Останній рік я там не був, я там маю прекрасну квартиру, за якою скучаю, але, на превеликий жаль…

DYBNEVICH_screen 7Його дружина Тетяна – щаслива власниця 19 квартир, 3 будинків, 5 нежитлових приміщень і майже 6 га землі. Приміщення в центрі Львова на 942 квадрати у 2004 році вона купила за майже 1, 4 млн гривень.

Не менше вражає кількість нерухомості Дубневича-молодшого.

DYBNEVICH_screen 89 квартир, 10 будинків, 6 нежитлових приміщень – свідчить реєстр. А от у декларації за 2014-й в пана Ярослава було лише 3 квартири. Хоча будинок у центрі Львова на 1000 квадратів йому подарували ще у 2005-му. На думку юристів, це – привід для початку розслідування Антикорупційного бюро.

Про мисливські угіддя Дубневичів у Суходолі вже складають легенди.

Зараз ми знаходимось в мальовничому селі суходіл Перемишлянського району. Це улюблене місце братів Дубневичів, де вони займаються полюванням. З правого боку ми бачимо стайні для коней, а вже з лівого – виїзд до лісу, де вони, ймовірно, й полюють звірину.

Не менш вражаючий тут і будинок –  2 вітальні, хол, 9 спалень, більярдний та банкетний зал 2 сауни. 11 ван, 4 гаражі, та інших приміщень. Сусіди іменитого співмешканця люблять.

– Ну, для школи він багато багато всього зробив. І для церкви, і для школи. Я б не сказала, що погана людина.

Дружина Ярослава Дубневича, Наталія, теж не відстає від своїх родичів. У неї 19 квартир, 3 будинки та 5 нежитлових примміщень, майже 6 га подарованої землі та клаптик землі біля Конча заспи під забудову.

DYBNEVICH_screen 9Дочка Ярослава Дубневча Роксолана у свої 24 має 3 квартири та будиночок в Карпатах у Славському. Вона також керує елітним Торговим Центром «Роксолана». 

– Відвідати ТЦ, який пропонує новий рівень сервісу, новий масштаб розкоші.

DYBNEVICH_screen 10Павло Дубневич – 22-річний син Богдана – має 3 квартири та понад 70 га землі у Суходолі.  Попри таке розмаїття нерухомості, сім’я зазвичай мешкає у найрозкішнішому будинку на 1600 квадратів у селі Зубра під Львовом.

DYBNEVICH_screen 2Дубневичі – не просто депутати, а члени транспортної та бюджетної комісії Верховної Ради. На Львівщині вони мають міцний тил з депутатів облради і потроху розставляють в області своїх людей.

Брати Дубневичі – наче вареники в маслі. З одного боку, вони вдало освоюють державні субвенції та тендери. З іншого – їм сходить з рук блокування законних перевірок податківців на їхніх підприємствах. Виникає підозра, що недоторканність нардепів та їхнього бізнесу прямо пов’язана з членством нардепів у парламентській фракції Президента. Інакше пояснити безсилля державної машини важко.

ОЛЬГА ЄВСТІГНЄЄВА, Слідство.Інфо