Наприкінці минулого року журналісти «Слідства.Інфо» дізналися про загибель героя репортажу з точки евакуації на Донеччині «Де поранені» — штурм позицій росіян і евакуація під Бахмутом». «Сідней» перестав відповідати на повідомлення. Журналісти намагалися зʼясувати, що сталося. Днями сестра «Сіднея» підтвердила його загибель. 

Публікація в памʼять про бійця 5-ої окремої штурмової бригади «Сіднея», з яким журналісти «Слідства.Інфо» познайомилися у вересні 2023 року. 

Максим Аніщенко із позивним «Сідней» дуже вирізнявся з-поміж інших бійців. Попри те, що чоловік ледь стояв на ногах від втоми, він знаходив в собі сили посміхатися в камеру — широко і щиро, наче бачив старих знайомих. 

Максим Аніщенко із позивним «Сідней»

«Зараз вже, де трішки тихіше, починаєш розуміти, що сили тебе покидають. Ну бо там адреналін, там ти зовсім по-іншому все сприймаєш. Воно хоч і тяжко, але ти якось робиш це все…», — пояснював Максим. 

«Сідней» був серед решти бійців «новеньким», минуло лише пару тижнів, як він приїхав з «учєбки». Ми познайомилися у вересні, а мобілізуватися Максим вирішив у червні, згадує його сестра Олександра. 

«Це було його виважене рішення. Він був там, де хотів бути. У нас з ним такий девіз, в обох: «А хто, крім нас?», — згадує жінка в телефонній розмові. 

Востаннє вона говорила з братом 26 листопада. Максим, за словами сестри, тоді тільки-но повернувся з триденного чергування на спостережному пункті та ввечері наступного дня він мав вирушати на завдання. «Сідней» був розвідником. 29 числа того ж місяця Олександрі подзвонили з ТЦК та повідомили, що її брат безвісти зник. 

Зʼясовувати, що саме сталося та чи варто шукати його у полоні або  лікарнях сестрі довелося самотужки. 

«Командир мені навіть не набрав. Я почала обдзвонювати знайомих серед військових та в СБУ. Мені потрібна була правда, щоб я розуміла алгоритм дій далі. І 3-го числа (3 грудня, — ред.) один із побратимів сказав мені, що Макс загинув», — пояснює Олександра. 

Його тіло досі не вдалося забрати з поля бою. 

«Ми хлопці зі сталі, тобто нас не зламати. Маю на увазі, що ми не здаємося, ми боремося до кінця», — говорив після виходу з поля бою тоді, на початку вересня 2023 року, втомлений, але на диво натхненний Максим. 

Чоловік місяць не дожив до свого дня народження — 26 грудня Максиму Онищенку із позивним «Сідней» мало виповнитися 35 років. У чоловіка залишився 10-річний син. Нині родина загиблого збирає усі необхідні документи, аби хлопець отримував виплати по смерті батька.

Читайте також: «Беріть яйця в руки і йдіть воювати, ми стомлені»: день на точці евакуації штурмового батальйону «Айдар»