У новорічну ніч після удару Збройних сил України по макіївському профтехучилищі, що біля Донецька, могли загинути кілька сотень окупантів. Ця подія виявилася настільки шокуючою для росіян, що Міноборони РФ змушене було визнати втрати, щоправда, занизило їхню кількість і приховало списки загиблих. Втім, журналістам за допомогою відкритих джерел вдалося ідентифікувати низку вбитих окупантів. Серед них виявився прихильник нацизму, фанат Путіна та далекобійник.

Про це йдеться у новому розслідуванні «Слідства.Інфо».

«МЫ ОБЯЗАТЕЛЬНО ПРИДЕМ И ВСЕ ИСПОРТИМ»

Як виявилося, велика частина загиблих — це мобілізовані із Самарської області РФ. Примітно, що ці військові приїхали в зону бойових дій лише за кілька днів до того, як їх вбили українські захисники. До цього близько двох місяців вони проходили підготовку у військових частинах Самарської області.

Серед убитих у Макіївці росіян виявився 31-річний Нікіта Калякін. Лозунгом окупанта у соцмережах була фраза: «Хорошо где нас нет, но мы обязательно придем и все испортим».

На фото сторінка з мережі "ВКонтакті", на якій вказано ім'я Nikita Kalyakin та фотографія у колі з двома обличчями - чоловічим і жіночим

Лозунг убитого Нікіти Калякіна

Ще кілька тижнів тому дружина окупанта шукала чоловіка у соцмережах, а днями повідомила про його загибель. Фотографії у військовій формі Калякін почав публікувати наприкінці вересня. Вочевидь, тоді його мобілізували до окупаційного війська.

Загиблий окупант полюбляв проходити дивні тести і публікувати їхні результати. В одному з них на запитання «як ви померли в попередньому житті» відповідь була, що він загинув, «захищаючи батьківщину». Цей допис хтось іронічно прокоментував: «Шо ты там? Говорят ПТУ закончил макеевское? Похвально».

Останнє фото, яке окупант опублікував за кілька днів до смерті, це кулон із написом: «Бойся враг — смерть идет».

ФАНАТ ПУТІНА І ПРИХИЛЬНИК НАЦИЗМУ

Ще один загиблий у Макіївці окупант — 40-річний Дмітрій Ромаданов. Судячи з його соцмереж, він щиро підтримував Путіна та його політику.

Чоловік сидить навшпиньки на природі, біля нього чорне відро і світлий кошик, наповнені грибами

Дмітрій Ромаданов у футболці з портретом Путіна

У російській мережі «Однокласники» він ностальгував за Радянським Союзом та лайкав дописи на підтримку загарбницьких ідей Російської Федерації. У день повномасштабного вторгнення Ромаданов поширив картинку з написом «русские не начинают войн, русские их заканчивают».

Колаж, на якому вертольоти, танк і напис "Русские не начинают войн, русские их заканчивают!"

Допис окупанта у день повномасштабного російського вторгнення

Схоже, що серед загиблих мобілізованих виявився представник фанатського руху й прихильник ідей нацизму Нікіта Соколов, якому було трохи за двадцять. На одній зі світлин, опублікованій у мережі, у нього на руці можна помітити татуювання «88», що означає закодоване привітання «Хайль, Гітлер».

«НУ ЧЕ, РЕБЯТ, ВСЕМ УСПЕХОВ»

Від удару Збройних сил України 1 січня загинув 32-річний Алєксєй Лєпляєв

Наприкінці вересня він опублікував фото з підписом: «В руках автомат, теперь я солдат». У коментарях під дописом Алєксєй підтвердив, що його мобілізували. А нещодавно хтось там написав: «Вечная тебе память, милый Лёшка». Судячи із соцмереж Лєпляєва, понад десять років тому він відслужив у окупаційних військах, а далі жив мирно і безтурботно. Доки не приїхав на Донеччину вбивати українців.

«Ну че, ребят, всем успехов» — писав 31-річний Ніколай Лісічкін наприкінці вересня, опублікувавши фото повістки у військкомат. Втім, після вступу до війська життєвий шлях окупанта виявився не надто успішним. До мобілізації Лісічкін багато подорожував і фотографувався з тваринами.

Ще один загиблий мобілізований в Макіївці на Донеччині — 32-річний Ніколай Мазур. У соцмережах виклали приватне листування Ніколая, в якому він радів, що «погнал воевать». Але воював він недовго.

На фото два чоловіки у російській військовій формі, чоловік ліворуч тримає у руці сигарету

Листування з Ніколаєм Мазуром

ДАЛЕКОБІЙНИК

Інший російський мобілізований, який не вижив після удару ЗСУ — 46-річний Ніколай Ртіщев. У соцмережах пишуть, що в зоні бойових дій він опинився після 15-го грудня. Тобто, провів там близько двох тижнів.

Схоже, що до мобілізації Ртіщев працював водієм вантажівки. А його сім’я полюбляла відпочивати в окупованому Росією Криму. Щонайменше, вони відвідували півострів у 2018 та 2019 роках.

У новорічну ніч від удару по макіївському училищі загинув 38-річний Алєксандр Грішин. Наприкінці жовтня його дружина писала у соцмережах про мобілізацію чоловіка і була впевнена, що окупант повернеться додому. Але в ЗСУ були свої плани.

Також серед загиблих у Макіївці є 27-річний Дмітрій Уткін, який, схоже, до мобілізації служив у воєнній розвідці.

Дмітрій Уткін до мобілізації, схоже, служив у воєнній розвідці